Mondeuse Vieilles vignes rouge, Vin de Savoie AOC, Pascal Perceval

Kód: 210179-020-075
2020
Neohodnoceno
575 Kč
Skladem (5 ks)
Francouzské víno Château la Gentilhomiere Vieilles Vignes à l'ancien je červené víno výrazné aromatiky. Toto suché víno s hladkými taniny nese chuť bobulovin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Château la Gentilhomiere Vieilles Vignes à l'ancienne je vyrobené z hroznů odrůdy Mondeuse Noire. Tato odrůda je typická právě pro zdejší oblast Savojska. Vinná réva roste na kamenitě-štěrkovitých půdách a tvrdých skalních stráních. Průměrný věk vinic se pohybuje v rozmezí 30–80 let.

Toto červené víno zdobí třpytivá rubínová barva s fialkovými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny třešní, ostružin, borůvek, černého pepře s lehkým nádechem vanilky. Chuť vína je suchá s hladkými tříslovinami a dobře vyváženými kyselinami s chutí bobulovitého ovoce.

Toto červené víno skvěle doprovodí pokrmy z jehněčího masa. Servírujte pomalu pečenou kýtu s česnekem na rozmarýnu. Víno také můžete harmonizovat společně s vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Víno servírujte ve vinné sklenici tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou.

Víno můžete konzumovat mladé v jeho svěžích projevech, tak i vyzrálé 4–6 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Savoie
Apelace (podoblast): Vin de Savoie
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Mondeuse Noire
Producent (výrobce): Pascal Perceval
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Perceval sahá čtyři generace zpět, tedy do roku 1910 na svahy Combe de Savoie ve Francii. Pascal Perceval obhospodařuje 54 ha vinic, na kterých se stará v průměru o 30 let starou vinnou révu.

Vinařství se nachází v apelaci AOC Vin de Savoie, kde v tomto velmi těžkém horském terroiru se Pascal velmi dobře zorientoval, přizpůsobil tomu ruční práci na vinici a výsledkem jsou jak velmi odvážná vína, která zrají v láhvi na ledovci, nebo dokonce i na dně horských jezer, tak i ovocná svěží vína s příjemně kulatými taniny a minerálním základem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz