Merlot DOC Collio, Azienda Agricola Humar

Kód: 220375-019-075
2019
Neohodnoceno
329 Kč
Vyprodáno
Italské víno Merlot Collio je červené víno, kterému dominuje vůně lesního ovoce s doteky bylinek a koření. Toto suché víno má komplexní hladkou texturu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italské červené víno Merlot Collio, je vyrobené z odrůdy Merlot. Vinice se nacházejí v apelaci Collio v italské vinařské oblasti Friuli, v těsné blízkosti slovinských hranic. Zdejší vinařský kraj je nám ve společnosti Dobrá vína velmi blízký a často se do něj vracíme.

Barva tohoto červeného vína je rubínová s fialkovými odlesky. Vůni dominují tóny lesního ovoce. Za zmínku stojí borůvky, ostružiny i maliny. Bylinky jsou zastoupeny šalvějí, tymiánem, badyánu i nového koření. Chuť vína je suchá, dobře harmonická s komplexní texturou kyselin i taninů. Víno působí svěže a mladě.

Toto červené víno se dobře snoubí s pečeným drůbežím masem. Tmavší maso připravujte na cibulovém základě s kořením, které naleznete v aroma tohoto vína. Těstovinové pokrmy vybírejte s tomatovým základem dochuceným rozmarýnem. Na začátek Vašeho menu můžete servírovat paštiky, masové teriny nebo ušlechtilé uzeniny.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Pro servis vína zvolte větší uzavřený kalich s dostatečnou oxidační plochou s objemem alespoň 600 ml. Toto červené víno se začíná otvírat druhým rokem jeho stáří. Archivovat ho můžete až do deseti let jeho stáří.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Friuli Venezia Giulia
Apelace (podoblast): Collio
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Merlot
Producent (výrobce): Azienda Agricola Humar
Ročník: 2019
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Italské vinařství Humar se nachází v obci San Floriano, v samém srdci Collia. Vybrali jsme bílá vína svěží chuti a červená vína s komplexní texturou.

Vinařství obhospodařuje své vinice v kopcovitých stráních. Pro bílé víno nejčastěji používají odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Friulano, nebo Ribolla Gialla. Místní půda je charakteristická svou skladbou pískovcových sedimentů s četným zastoupením slínů a opuky. Místní klima je teplé, hřejivé a suché. Vinice jsou dobře provzdušněné studeným klima z předalpských vrchů a zároveň sem proudí mořský vzduch ze středomořských zálivů.

Historie vinařství Humar sahá k roku 1900. V dnešní době hospodaří na rozloze kolem 10ha.

Vína se dobře párují s komplexními pokrmy i s použitím výraznějšího koření či surovin obecně. Případná archivace je u bílých vín 4-5 let dle druhu odrůdy a u červených vín 6-8 let dle odrůdy a ročníku. Víno doporučujeme servírovat do sklenic na víno s vyšším objemem, kolem 600-700 ml. Vyzkoušejte například Italesse Tiburon Large.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz