Kopke Douro DOC, Branco

Portugalské víno Kopke Douro DOC Branco se pyšní nádherným aromatickým spektrem citrusů a květinových tónů. Toto suché víno je vyvážené a harmonické. Celý popis
Země původu vína: Portugalsko
Oblast: Douro
Apelace (či podoblast): Neuvedeno
Producent (výrobce): Kopke
Odrůda (-y): Alvarinho, Arinto de Bucelas, Bical, Encruzado, Lagrein, Loureira, Verdelho
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2017
Objem: 0,75 l
260,00 Kč 214,88 Kč
Skladem
SKU
170250-017-075
POSLEDNÍ KUS
Portugalské víno Kopke Douro DOC Branco je vyrobené z odrůdy Lagrein, Verdelho, Arinto de Bucelas, Loureiro, Bical, Encruzado a Alvarinho. Kopke je nejstarší vyvážející přístavní dům, který dosud existoval a byl založen roku 1638 kupeckou rodinou z Německa. Vyrábí řadu věhlasných portských i tichých vín. Hrozny pocházejí z panství Quinta do São Luiz na levém břehu Douro poblíž Pinhão.

Víno nese zářivě zlatou barvu. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny citrusů a bílých květin. Toto suché víno je plné a dokonale odráží tamní terroir ve svém minerálním podtextu. Působí svěže díky vyváženým kyselinám a celkové harmonii.

Víno Kopke Douro DOC Branco dobře harmonizuje s mořskými plody, grilovanými čerstvými rybami, bílým masem, nebo samotné, dobře vychlazené jako aperitiv.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 8–10 °C. Pro servis vína zvolte sklenici s uzavřeným kalichem, která umožní dokonalé rozvolnění a udržení aromatického spektra.

Víno můžete degustovat od druhého roku. Archivovat ho můžete po dobu 2–4let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Kopke Douro DOC, Branco
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.