Gewürztraminer Pfersigberg Alsace Grand Cru BIO

Kód: 361011-000-075
BIO 2020
Neohodnoceno
955 Kč
Skladem (5 ks)

Sladké víno Gewürztraminer Pfersigberg Grand Cru je vyrobené z odrůdy Tramín červený. Toto bílé víno má sladkou chuť s ovocnými tóny a výraznou kyselinou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé sladké víno Gewürztraminer Grand Cru Pfersigberg je vyrobené z odrůdy Tramín červený. Vinice jsou zařazeny v jakostní katekorizaci Grand Cru a nacházejí se v nadmořské výšce mezi 250 až 350 metry nad mořem v oblasti Alsaska. Podloží vinic je jílovo vápenité. Vinař Paul Ginglinger je častým hostem degustacích pořadaných společností Dobrá vína.

Víno zdobí zlatě žlutá barva. Ve vůni nalezneme tóny exotického kandovaného ovoce, mezi kterými dominuje mango a liči. Tóny koření jsou zastoupeny hřebíčkem, skořicí a jemnými dotyky černého pepře. Chuť vína je sladká, s ovocnými tóny a měkkou texturou s výraznou kyselinou, která dává vínu příjemnou svěžest a čerstvost.

Toto sladké víno se náramně hodí k předkrmům připravovaných z foie gras. Kořenitá chuť vína ho předurčuje k párování s pikantními pokrmy. Při přípravě používejte různé druhy pepřů a pálivé papriky. Na závěr Vašeho menu můžete víno servírovat společně s ušlechtilými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 8–10 °C. Pro servis tohoto sladkého vína vybírejte sklenici s dostatečnou plochou pro oxidaci s uzavřeným kalichem.

Vhodná archivace tohoto vína je šest až deset let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezertní a fortifikované víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Sladké
Odrůda (-y): Gewürztraminer (Tramín červený)
Producent (výrobce): Paul Ginglinger
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Paul Ginglinger naleznete v srdci Alsaska, které je proslulé produkcí odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský). Ochutnejte ale i ostatní skvělá vína.

Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva, jedná se především o Riesling (Ryzlink rýnský), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Gris (Rulandské šedé), Muscat (Muškát) a Grüner Silvaner (Sylvánské zelené), jsou orientovány na východ a jihovýchod, na úpatí pohoří Vogéz, přibližně 5 km jižně od městečka Colmar. Mikroklima na vinicích je mimořádně suché a teplé.

Toto Francouzské vinařství bylo založeno roku 1610 a do dnešních dní o něm můžeme hovořit jako o rodinném vinařství. Paul Ginglinger disponuje také vinicemi v jakostní kategorii Grand Cru - Eichberg a Pfersigberg. Velice oblíbeným šumivým vínem se stal Crémant, který můžete ochutnat ve dvou odrůdových variantách.

Paul Ginglinger je častým hostem našich degustací, které pořádáme v sídle společnosti Dobrá vína, a proto se vám může snadno stát, že se s ním osobně seznámíte na některé z našich vinných degustací.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz