Fleurie AOC 3l

Francouzské víno Fleurie je červené víno z oblasti Beaujolais. Toto suché víno nese květnaté tóny propojené s ovocnou vůní třešní na jemném minerálním podtextu. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Beaujolais
Apelace (či podoblast): Fleurie
Producent (výrobce): Domaine des Nugues
Odrůda (-y): Gamay
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2011
Objem: 3 l
3 025,00 Kč 2 500,00 Kč
Skladem
SKU
210096-011-300
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Fleurie v Jeroboam láhvi s objemem 3 l je vyrobené z odrůdy Gamay. Toto velké balení se hodí jako dárek, nebo na Vaše oslavy s větším počtem hostů. Vinice se nacházejí v apelaci Fleurie ve vinařské oblasti Beaujolais [božolé] v Burgundsku. Průměrné stáří vinic orientovaných na jihovýchod se pohybuje kolem 45 let. Za dlouho trvající spoluprací společnosti Dobrá vína s vinařstvím Domaine des Nugues stojí vína, která si drží svojí stálou kvalitu.

  Barva tohoto červeného vína je granátová. Vůně je hodně květnatá s tóny třešní a višní. Ovocně květnatou texturu doplňují minerální tóny. Chuť vína je suchá, působí hladce se sametovými taniny a příjemnými kyselinami. Víno má delší chuťovou perzistenci.

Víno se dobře harmonizuje s pokrmem Filet mignon, který je připraven z konce hovězí svíčkové a je středně propečen. Víno můžete také servírovat s kvalitním vepřovým masem z grilu, nebo dušeným masem společně s kořenovou zeleninou.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 12–15 °C. Vhodnou sklenicí je uzavřený kalich s dostatečnou oxidační plochou s objemem 600 ml.

Víno můžete archivovat 8–10 let ve Vašem sklepě.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Fleurie AOC 3l
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.