Danse avec les Loups Languedoc AOC blanc Domaine Garoloup

Kód: 110348-000-075
2022
Neohodnoceno
Značka: Vellas
555 Kč
Skladem (13 ks)

Francouzské víno vyrobené z odrůdy Roussane, Vermentino a Viognier je bílé víno z domény Garoloup. Suché víno s aromatikou broskví a citrusů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Garoloup, která patří do rodiny Nicolase Vellase, se nachází v Sainte-Croix-de-Quintillargues, kde se vyrábí vína s označením AOP Pic Saint-Loup a AOP Languedoc. Vinařství dokáže čerpat všechny výhody terroiru a to jak kontinentální svěžesti podhůří Larzacu až po středomořské slunce, na jílovito-vápencové a opukové půdě. 

Víno nese šat světlé barvy s odlesky blatouchu. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme svěží aromatické tóny bílého ovoce, broskví a jemné doteky citrusů společně s vanilkou. Suché víno se šťavnatým projevem okouzlí svojí harmonií.

Víno se dokonale snoubí s pokrmy připravených z mořských plodů, společně s pečenými a grilovanými rybami, nebo rizotem.

Víno servírujte při teplotě 8 až 10 °C ve sklenici na víno s dostatečnou oxidační plochou. Archivace není nutná, víno je ideální konzumovat rovnou.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Languedoc
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Roussane, Vermentino, Viognier
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz