Corium IGT Toscana Le Regge

Kód: 220014-013-075
2013
Neohodnoceno
Značka: Le Regge
1 349 Kč
Skladem (1 ks)
Italské víno Corium IGT Toscana z rodinného vinařství Le Regge je červené víno skvěle strukturované s vyzrálými taniny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Corium IGT Toscana z produkce vinařství Le Regge je vyrobené jen z odrůdy Sangiovese. Vinice Le Regge se nacházejí v italském Toskánsku, konkrétně v srdci Chianti Classico, kousek od slavné vinařské vesnice Greve in Chianti a jejich celková rozloha je 8,5 ha. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 250 a 310 metry nad mořem, podloží je hlinitopísčité s jižní orientací a velmi mírnými svahy. Severojižní orientace řádků dotváří optimální polohu jejich vinic, která významně přispívá ke správnému vyzrávání hroznů. Vinice jsou zde proloženy olivovými háji a malými lesíky, což tvoří unikátní klima typické pro Chianti classico. Jedinečnou zvláštností Le Regge jsou historické terasovité vinice s keři starými až 60 let. A právě hrozny z této unikátní staré vinice jsou použity pro toto speciální červené toskánské víno Corium. Zvláštní je i způsob sklizně, kdy se při první sklizni ponechají na keřích řidší středové hrozny, které se pak sklidí v následujících 7–10 dnech, aby se v bobulích projevila vyšší koncentrace cukrů a polyfenolů, hrozny tak získají tzv. Corium. Vinifikace probíhá v nerezu, pak následuje delší zrání vína v dubových sudech.

Toto unikátní červené víno zdobí velmi intenzivní rubínová barva. Velmi zajímavá vůně, ve které se objevují tóny zralého červeného ovoce, jako višně a švestky s lehkým nádech vanilky a skořice. V chuti se projevuje svěžest, plnost, skvělá struktura a komplexnost na patře. Taniny jsou vyzrálé a závěr je příjemně dlouhý.

Toto unikátní červené toskánské víno se velmi dobře snoubí s pokrmy z tmavých mas, obzvláště se zvěřinou, nebo s vyzrálými sýry. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili kančí a srnčí terinu.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18 °C. Vhodnou sklenicí na víno je lehce uzavřený kalich tulipánovitého tvaru. Víno doporučujeme před servisem dekantovat.

Červené toskánské víno Corium IGT Toscana z produkce toskánského vinařství Le Regge můžete archivovat 10 -12 let ve Vašem vinném sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace (podoblast): IGT Toscana
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sangiovese
Producent (výrobce): Le Regge
Ročník: 2013
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinice Le Regge se nacházejí v italském Toskánsku, konkrétně v srdci Chianti classico, kousek od slavné vinařské vesnice Greve in Chianti a jejich celková rozloha je 8,5 ha. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 250 a 310 metry nad mořem, podloží je hlinitopísčité s jižní orientací a velmi mírnými svahy.

Severojižní orientace řádků dotváří optimální polohu jejich vinic, která významně přispívá ke správnému vyzrávání hroznů. Vinice jsou zde proloženy olivovými háji a malými lesíky, což tvoří unikátní klima typické pro Chianti Classico. Jedinečností Le Regge jsou historické terasovité vinice s keři starými až 60 let. Vinifikace probíhá v nerezu a poté víno zraje v dubových sudech typické pro Chianti Classico.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz