Chianti Classico DOCG, Le Regge

Kód: 220012-018-075
Novinka 2018
Neohodnoceno
Značka: Le Regge
555 Kč
Skladem (30 ks)
Italské víno Chianti Classico z vinařství Le Regge je červené víno s květinovým aroma a podtóny malin, višní a koření. Suché víno dobře strukturované.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Chianti Classico z produkce vinařství Le Regge je vyrobené v odrůdové skladbě 85 % odrůdy Sangiovese, 10 % odrůdy Merlot a 5 % odrůdy Canaiolo. Vinice Le Regge se nacházejí v italském Toskánsku, konkrétně v srdci Chianti classico, kousek od slavné vinařské vesnice Greve in Chianti a jejich celková rozloha je 8,5 ha. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 250 a 310 metry nad mořem, podloží je hlinitopísčité s jižní orientací a velmi mírnými svahy. Severojižní orientace řádků dotváří optimální polohu jejich vinic, která významně přispívá ke správnému vyzrávání hroznů. Vinice jsou zde proloženy olivovými háji a malými lesíky, což tvoří unikátní klima typické pro Chianti Classico. Jedinečností Le Regge jsou historické terasovité vinice s keři starými až 60 let. Vinifikace probíhá v nerezu a poté víno zraje v dubových sudech typické pro Chianti Classico.

Toto červené Chianti zdobí intenzivní rubínová barva. Ve vůni se objevují květinové tóny fialky a kosatce s ovocnými tóny malin a višní doplněné lehkým nádechem koření. V chuti se projevuje svěžest a současně harmonie, dobrá struktura a aromatická perzistence.

Toto červené Chianti se skvěle snoubí se sušenými italskými šunkami a toskánskými sušenými uzeninami, ale hodí se i ke grilovanému i pečenému masu a středně vyzrálým sýrům. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili také vepřové pâté a jehněcí terinu.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18 °C. Vhodnou sklenicí je lehce uzavřený kalich tulipánovitého tvaru. Víno doporučujeme před servisem dekantovat.

Červené víno Chianti Classico z produkce toskánského vinařství Le Regge můžete archivovat 8-10 let ve Vašem sklepě, nebo vinotéce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace (podoblast): Chianti Classico
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Merlot, Sangiovese, Canaiolo
Producent (výrobce): Le Regge
Ročník: 2018
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinice Le Regge se nacházejí v italském Toskánsku, konkrétně v srdci Chianti classico, kousek od slavné vinařské vesnice Greve in Chianti a jejich celková rozloha je 8,5 ha. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 250 a 310 metry nad mořem, podloží je hlinitopísčité s jižní orientací a velmi mírnými svahy.

Severojižní orientace řádků dotváří optimální polohu jejich vinic, která významně přispívá ke správnému vyzrávání hroznů. Vinice jsou zde proloženy olivovými háji a malými lesíky, což tvoří unikátní klima typické pro Chianti Classico. Jedinečností Le Regge jsou historické terasovité vinice s keři starými až 60 let. Vinifikace probíhá v nerezu a poté víno zraje v dubových sudech typické pro Chianti Classico.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz