Château Pailhas, Saint Émilion Grand Cru

Francouzské víno Château Pailhas je červené víno z odrůdy Merlot a Cabernet Franc. Toto suché víno hřejivé chuti okouzlí tóny koření a svou strukturou Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (či podoblast): Saint Émilion
Producent (výrobce): Vignobles Robin Lafugie
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Merlot
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2016
Objem: 0,75 l
699,00 Kč 577,69 Kč
Skladem
SKU
210217-016-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno z vinařství Château Pailhas AOC Saint Emilion Grand Cru je vyrobené z odrůd typických pro apelaci Saint Emilion a pravobřežní Bordeaux [bordó] (80% Merlot, 20% Cabernet Franc). Vinice Château Pailhas se rozkládají v apelacei Saint Emilion na rozloze 15 ha. Průměrný věk vinic je 30 let a podloží je tvořeno převážně jílem a pískem. Vinice Château Pailhas jsou zařazené do kvalitativní kategorie Grand Cru. Zrání tohoto červeného bordeaux probíhá 12-18 měsíců v dubových sudech (z toho 1/3 nových).

Toto červené víno nese svůdnou rubínovou barvu. Vůně je jemná a harmonická s příjemnými tóny červeného ovoce a jemného dřeva. Chuť tohoto červeného bordeaux je kořeněná, šťavnatá, hřejivá s příjemnými taniny a s velmi dobrou strukturou i délkou. Jedná se o velmi elegantní červené víno z proslulé apelace AOC Saint Emilion Grand Cru s velmi slibnou budoucností.

Toto červené víno ze zámku Château Pailhas dobře harmonizuje s pokrmy ze zvěřiny, s pečeným hovězím i jehněčím masem, s ušlechtilými sušenými uzeninami a sušenými šunkami. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto francouzské víno z apelace Saint Emilion Grand Cru také k delikátnímu francouzskému kachnímu pâté, nebo francouzské kančí terině.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí na víno je kalich s velkou oxidační plochou. Víno doporučujeme dekantovat alespoň hodinu před degustací.

Toto červené víno Château Pailhas teprve bude na svém vrcholu, ale vychutnat si ho můžete již nyní, nebo ho archivovat ve vinném sklepě 10-15 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Château Pailhas, Saint Émilion Grand Cru
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.