Chateau Laujac 1988 rouge Medoc

Kód: 210258-988-075
Neohodnoceno
2 890 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Francouzské víno Château Laujac je červené víno s hustým dojmem a velmi jemnými tříslovinami a vynikající strukturou. Toto suché víno okouzlí svou aromatikou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Château Laujac 1988 z apelace Medoc je vyrobené v odrůdové skladbě 60 % odrůdy Cabernet Sauvignon, 35 % odrůdy Merlot a 5 % odrůdy Petit Verdot. Vinice Château Laujac se nacházejí v obci Bégadan v apelaci AOC Médoc, ve vinařském regionu Bordeaux. Vinice Château Laujac těží, jak z oceánských vlivů, tak i z blízkosti mohutné řeky Gironde, což jsou klimatické podmínky velmi příznivé pro vývoj vinné révy a dobrou zralost hroznů. Průměrné stáří vinic je 25 let. Toto červené bordeaux zraje 12 měsíců v dubových sudech (30 % nových sudů).

Toto červené víno z Château Laujac nese šat rubínové barvy, která se zráním vína v láhvi postupně mění v barvu granátu až do odstínu světlé cihlové barvy. Vůně nás ve společnosti Dobrá vína okamžitě okouzlila. Rozpoznáváme v ní tóny černého rybízu a borůvek. Chuť tohoto francouzského vína je suchá. Toto červené víno z Château Laujac působí velmi elegantním dojmem s velmi jemnými taniny, vynikající strukturou a s velmi slibným potenciálem.

Toto červené víno se dokonale snoubí s candátem pečeným na červeném víně, kachními prsy s brusinkami, nebo s hovězím steakem s omáčkou z divokých lesních hub. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto bordeaux také ke kachnímu pâté.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí na víno je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Doporučujeme dekantovat toto červené víno alespoň hodinu před degustací.

Červené víno Château Laujac může být archivováno ve vinném sklepě 20-25 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (podoblast): Médoc
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot
Producent (výrobce): Château Laujac
Ročník: 1988
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Laujac se nachází v obci Bégadan v apelaci AOC Médoc v Bordeaux na místě, kde údajně stála již Gallo-římská vila, z ní byly nalezeny fragmenty mozaiek. Současná podoba neoklasicistního zámku Château Laujac, která je na etiketě vín, je ale až z roku 1810. V současnosti vlastní vinařství Château Laujac 60 ha vinic. Červená vína z Château Laujac se vyrábějí z odrůd typických pro levobřežní Bordeaux. Vápenaté jíly skvěle podporují odrůdu Merlot, které se na těchto relativně těžkých půdách obzvláště dobře daří a vznikají tak plná, velkorysá a koncentrovaná vína. Druhá část vinic Château Laujac je tvořena jemným štěrkem. Na těchto půdách vládne Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Tato část vinic je nejstarší a produkuje velmi jemná a komplexní vína.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz