Champagne 1er Cru Rosé Brut Veuve Fourny Et Fils

Kód: 340021-555-075
Doporučujeme
Neohodnoceno
1 235 Kč
Skladem (4 ks)

Francouzské Champagne víno Veuve Fourny Rosé 1er Cru Brut je růžové víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Jedná se o suché víno opravdové mistrovské práce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Champagne Veuve Fourny Rosé 1er Cru Brut pochází z malého rodinného vinařství ve vesničce Vertus v podregionu Cotes de Blancs. Jedna z lokalit regionu Champagne, kde koncentrace křídy v půdě je nejmarkantnější. Proto i onen název, který v překladu zní Bílé svahy. Víno je vyrobené z odrůdy Chardonnay, do kterého je pro barvu přidáno část tichého červeného vína. Takzvaně Rosé d´ansamblage. Víno po první fermentaci je stočeno do dubových sudů, kde zraje necelý rok a poté je stočeno do silnostěnných lahví, v kterých probíhá i druhotná fermentace.

Víno nese šat v barvě okvětních lístků růže, který je oživena příjemnou perláží. Víno má velmi elegantní styl díky delikátními projevu svěžesti, v podobě dokonale vybalancovaných kyselin, tak i šťavnatosti ovoce v podobě nuancí malin, lesních jahod a středně vyzrálých třešní. Vše je dokonale zahaleno do jemných podtónů bourbonské vanilky, ale jen tak, aby výraz minerality a autentického champagnského podloží nebyl překryt.

Ve společnosti Dobrá vína víme, že toto víno je opravdová mistrovská práce. Harmonii víno tvoří s výjimečnými příležitostmi v podobě přípitku nebo aperitivu. Víno je také možné servírovat k delikátním předkrmům na bázi humra, langustin či krevetových pokrmů a galantin, nebo lehkým pokrmům z pernaté zvěřiny. Druhým světem harmonických chutí je míchané ovoce a jeho sorbety z druhů ovoce, které naleznete ve vůni a chuti toho velikého Champagne vína.

Ideální teplota pro servis tohoto vína je 6–8 °C. Pro degustaci vína zvolte sklenici na víno Champagne.

Francouzské Champagne víno Veuve Fourny Rosé 1er Cru Brut můžete archivovat do 3–5 let.

Champagne_fourny_rose

Doplňkové parametry

Kategorie: Champagne
Země původu vína: Francie
Oblast: Champagne
Apelace (podoblast): Vertus
Barva: Růžové
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Veuve Fourny Et Fils
Ročník: Neročníkové
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Veuve Fourny et Fils je malé rodinné vinařství ve vesničce Vertus v podregionu Côtes des Blancs. Vertus je druhá nejvetší vesnice z lokalit regionu Champagne, kde koncentrace křídy v půdě je nejmarkantnější. Proto i onen název v překladu „Bílé svahy“. Vinařství Veuve Fourny et Fils maximálně respektuje terroir a sklízí jen dokonale vyzrále hrozny odrůdy Chardonnay a Pinot Noir (Rulandské modré). Vinice ve vesnici Vertus jsou zařazené v kategorizaci Premier Cru.

Vína z tohoto rodinného vinařství jsou velice ceněná. Růžové víno Veuve Fourny & Fils Vertus 1er Cru Brut Rosé dokonce získalo nejvyšší počet bodů v hodnocení Gourmet Traveller.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz