Chablis AOC Cuvée Clovis, Domaine de Chaude Ecuelle

Kód: 110124-017-075
2017
Neohodnoceno
555 Kč
Vyprodáno
Chablis Cuvée Clovis je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Toto suché víno je vyrobené v limitované edici a každá láhev je označená pořadovým číslem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno Chablis AOC Cuvée Clovis z malého vinařství Domaine de Chaude Ecuelle je vyrobené z odrůdy Chardonnay. Tyto staré vinice se nacházejí v apelaci Chablis AOC v Burgundsku. Konkrétně se jedná o vesnici Chemilly-sur-Serein. Věk vinné révy přesahuje 60 let a je pěstovaná na hlinitě vápencovém podloží, ve kterém je mnoho fosilií a zkamenělých ústřic, které dokládají přítomnost slané mořské vody. Víno je pojmenované jako vzpomínka na jednoho z předků této vinařské rodiny. Tato limitovaná edice je omezena na výrobu pouhých 2000 láhví, které jsou jednotlivě číslované. Ve společnosti Dobrá vína jsme si zamilovali chuťové porovnávání vín z jednotlivých oblastí této produkce.

Barva tohoto Chablis je světle žlutá, se zelenkavými odlesky. Vůně je velmi intenzivní, otevírá tóny čerstvého ovoce a působí velmi harmonicky. Ve vůni rozpoznáváme doteky zelených jablek, citrusových plodů i samotného hroznu. Staré vinice dávají sice menší hektarový výnos, ale chuť hroznů je o to koncentrovanější a plnější. Chuť tohoto suchého vína je suchá, s minerální texturou a dlouhou vyváženou dochutí.

Víno se dobře snoubí s mořskými rybami, mořskými plody a některými úpravami vepřového masa. Víno harmonizuje s chutí citrusových plodů, čerstvými bylinami a výrazným kořením. Víno můžete servírovat také se středně vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Vhodnou sklenicí je velký burgundský kalich s plochým dnem a minimálním objemem 650 ml.

Víno doporučujeme degustovat od druhého roku sklizně hroznů. Toto bílé víno můžete nechat ve Vašem sklepě po dobu 3–8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Chablis
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Domaine de Chaude Ecuelle
Ročník: 2017
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine de Chaude Ecuelle je malé francouzské vinařství ve velmi prestižním regionu Chablis. Vína z Chablis patří mezi nejznámější bílá vína na světě. Vyrábí se výhradně z oblíbené odrůdy Chardonnay a vyznačují se velmi minerálním charakterem a čistým projevem odrůdy Chardonnay, pro který jsou vyhledávaná mnohými milovníky dobrých vín. Vinice Chablis se nacházejí v Burgundsku, asi 200 km jižně od Paříže

Domaine de Chaude Ecuelle vyrábí bílá vína s respektem k přírodě, tradičními postupy pěstování révy i výrobními postupy, které dědí z generace na generaci. Proto jsou vína krásně plná a dokonale odrážejí tamní terroir. Půdy na vinicích obsahují mnoho fosilií, včetně několika malých ústřic, které svědčí o dávné přítomnosti slané vody. To bezpochyby vysvětluje, proč tamním terroirům dodávají vína Chablis minerální jódový charakter, který je tak vhodný pro doprovod mořských plodů nebo ryb.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz