Bourgogne Côte Chalonnaise AOC rouge, Domaine Venot

Kód: 210280-000-075
2019
1 hodnocení
Značka: Domaine Venot
620 Kč
Skladem (59 ks)

Francouzské víno Bourgogne Côte de Chalonnaise AOC Domaine Venot je červené víno vyrobené z odrůdy Pinot Noir. Suché víno s projevem malin, ostružin a jemnými tříslovinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Bourgogne Côte de Chalonnaise AOC z vinařství Domaine Venot je vyrobené z odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré). Hrozny pro toto červené víno pochází z jižní části proslulé vinařské oblasti Burgundsko, konkrétně z Côte de Chalonnaise. Pro tuto apelaci je typický kopcovitý terén se suchými a horkými léty. Většina hroznů je určena na produkci červených vín, bílá tvoří pouze čtvrtinu. Apelace Côte de Chalonnaise byla registrována v roce 1990 na rozloze cca 454 ha a povolené je zde pěstovat jen Chardonnay pro výrobu bílých vín a Pinot Noir (Rulandské modré) na červená a růžová vína. Podloží vinic je tvořeno jílem a vápencem. Vinice odkud pocházejí hrozny pro toto víno je v průměru 40 let stará. Toto burgundské víno zrálo 10-12 měsíců v dubovém sudu.

Toto francouzské víno zdobí pěkná granátová barva a vůně červeného ovoce. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme elegantní a jemné aromatické tóny vyzrálých malin a ostružin. Chuť vína je suchá a ovocná s jemnými taniny.

S tímto červeným vínem se dobře párují typické francouzské pokrmy jako hovězí a kohout na víně. Použijte hodně kořenové zeleniny a šalotky. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili francouzskou jehněčí terinu nebo delikátní francouzské králičí pâté s calvadosem.

Ideální teplota pro servis tohoto Pinot Noir je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je velký burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Bourgogne Côte de Chalonnaise AOC z vinařství Domaine Venot si můžete vychutnat od třetího roku jeho stáří. V případě, že se rozhodnete pro archivaci tohoto vína, můžete ho nechat ve Vašem sklepě po dobu 6–8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Côte Chalonnaise
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Venot
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz