Apremont Vieilles vignes, Vin de Savoie AOC, Pascal Perceval

Kód: 110257-020-075
2020
Neohodnoceno
399 Kč
Skladem (6 ks)
Francouzské víno Apremont z vinařství Pascal Perceval se vyrábí z odrůdy Jacquère v Savojsku. Bílé víno s ovocnou chutí a harmonickými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Apremont Vin de Savoie Vielles Vignes z Château La Gentilhommiére je vyrobené z odrůdy Jacquère. Průměrné stáří vinné révy se pohybuje kolem 50 let. Jedinečná a okouzlující místní odrůda pochází z vinohradů ležících uprostřed lyžařských svahů francouzských Alp v Savojsku ve výšce 250 až 500 metrů nad mořem často v okolí řek a jezer.

Toto francouzské víno zdobí světle žlutá barva s jiskrným tónem zlatavého odstínu, která nás ve společnosti Dobrá vína okouzlila. Vůně je svěží a rafinovaně květinová s tóny zimolezu a citronové trávy, podpořená o minerální podtext, který se ještě umocňuje s dobou otevření lahve. Chuť vína je středně plná a harmonická s ovocnými tóny jablka Granny-Smith a grapefruitu a s dobře vybalancovanými kyselinami. Závěr je příjemně dlouhý a nabádá k opětovnému napití.

Toto bílé víno můžete využít jako aperitiv, nebo harmonizovat společně s pokrmy z ryb, nebo mořských plodů. Toto bílé víno můžete servírovat i společně se sýrem Reblochon, nebo s tvrdými alpskými sýry nejlépe v teplé podobě.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Apremont Vin de Savoie Vielles Vignes z Château La Gentilhommiére můžete archivovat až 5 let ve Vašem vinném sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Savoie
Apelace (podoblast): Vin de Savoie
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Jacquère
Producent (výrobce): Pascal Perceval
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Perceval sahá čtyři generace zpět, tedy do roku 1910 na svahy Combe de Savoie ve Francii. Pascal Perceval obhospodařuje 54 ha vinic, na kterých se stará v průměru o 30 let starou vinnou révu.

Vinařství se nachází v apelaci AOC Vin de Savoie, kde v tomto velmi těžkém horském terroiru se Pascal velmi dobře zorientoval, přizpůsobil tomu ruční práci na vinici a výsledkem jsou jak velmi odvážná vína, která zrají v láhvi na ledovci, nebo dokonce i na dně horských jezer, tak i ovocná svěží vína s příjemně kulatými taniny a minerálním základem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz