Chablis - víno

Chablis [šabli] se rozprostírá v nejsevernější části Burgundska. Z francouzských vinařských oblastí mají severnější polohu už jen Champagne, Lorraine a Alsasko. Chladné podnebí této oblasti produkuje vína s větší kyselostí a chutí méně ovocnou než vína Chardonnay pěstovaná v teplejším podnebí. Chablis je jedním z nejpřirozenějších projevů odrůdové povahy Chardonnay, a to z důvodu jednoduchého stylu vinařství.

Vinné révy kolem města Chablis přinášejí suché bílé víno, které je velmi oblíbené na celém světě zejména pro jeho čistotu vůni a minerální chuť. Při výrobě Chablis se používají dubové sudy mnohem méně, než ve zbytku Burgundska.

Vína v Chablis jsou zařazena do čtyř klasifikačních tříd. Tou nejprestižnější je samozřejmě Chablis Grand Cru, které se nachází pouze na jednom malém svahu severně od města Chablis. Druhou nejhodnotnější třídou je Chablis Premier Cru. Následují vína Chablis AOC a Petit Chablis AOC

3 položek celkem
Láhev bílého vína Chablis AOC - Domaine de Chaude Ecuelle
2022 Doporučujeme
509 Kč

Francouzské víno Chablis z vinařství Chaude Ecuelle je bílé víno s květnatou vůní. Toto suché víno má dobrou skladbu kyselin a výraznou slaně minerální texturu.

Kód: 110309-000-075
Charly nicolle chablis
2022
595 Kč

Bílé víno odrůdy Chardonnay. Suché víno s příjemným minerálním výrazem z apelace Chablis.

Kód: 110408-000-075
Láhev bílého vína Chablis 1er Cru Montmains - Domaine de Chaude Ecuelle
2022
749 Kč

Francouzské víno Chablis 1er Cru Montmains je bílé víno stojící na minerálních základech. Toto suché víno je komplexní a působí rozmanitě ve skladbě kyselin.

Kód: 110310-000-075

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz