Saint Aubin 1er Cru, Murgers des dents de chien

Francouzské víno Saint Aubin Premier Cru Murgers des dents de chien je bílé víno plné vůní exotického ovoce, ořechů a tabáku. Toto suché víno působí harmonicky. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Saint Aubin
Producent (výrobce): Domaine Jean Chartron
Odrůda (-y): Chardonnay
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2019
Objem: 0,75 l
1 390,00 Kč 1 148,76 Kč
Skladem
SKU
110333-019-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Saint Aubin Premier Cru Murgers des dents de chien z rodinného vinařství Domaine Jean Chartron je vyrobené z odrůdy Chardonnay v apelaci Saint Aubin v burgundské vinařské oblasti. Výjimečnost této vinice je vskutku ojedinělá a patří k nejslavnějším v obci Saint Aubin.

Víno nese barvu třpytícího se rudého zlata. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme ve vůni jemné a delikátní tóny exotického ovoce až po tóny čerstvě sklizených lískových ořechů a mladého tabákového listu. Chuť je příjemně silná a intenzivní. Vyvážená skladba kyselin hraje důležitou roli a jakoby zde zanechávali jemně slanou stopu s lehkou ostrostí bílého pepře.

Toto bílé víno se dobře snoubí s mořskými plody, pečenými rybami, ušlechtilou drůbeží servírovanou v pikantních omáčkách a širokou škálou tvrdých sýrů z kravského i kozího mléka.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 13–15 °C. Vhodnou sklenicí je větší burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Časovým horizontem konzumace a hranicí trpělivosti bývá třetí rok, kdy víno začíná být šlechetným poslem své apelace. Archivovat ho můžete až 6 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Saint Aubin 1er Cru, Murgers des dents de chien
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.