Riesling Alsace AOC Terroir de Roche Domaine Maison Moritz Prado

Kód: 110379-000-075
Tip 2021
Neohodnoceno
565 Kč
Skladem (35 ks)

Francouzské víno odrůdy Ryzlink je svěží suché víno s výraznými minerálními tóny a citrusovým aroma. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"
 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou. Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.

Víno zdobí krásná světle žlutá barva se zelenými odlesky. Tento Riesling je velmi svěží, ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme citrusové a květinové tóny. Nejvýraznější jsou pak tóny limetky. Na patře je příjemně ovocný a elegantní. Suché víno s příjemnou aromatikou a výrazným minerálním podtextem.

Zbytkové cukry: 3,8 g/l

Tento Ryzlink se dokonale snoubí s rybami a pokrmy z mořských plodů.

Servírujte vychlazený na 9 °C ve sklenici s větší oxidační plochou. Jedině tak se víno projeví v celé své kráse.

Víno degustujte do 5 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Riesling (Ryzlink rýnský)
Producent (výrobce): Domaine Maison Moritz Prado
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Domaine Moritz Prado

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"
 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou.

Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz