Reuilly AOC Saint Vincent Sauvignon

Kód: 110188-000-075
2021
Neohodnoceno
389 Kč
Skladem (1 ks)

Francouzské víno Reuilly Sauvignon Blanc Saint Vincent je bílé víno kořenité tóniny s doteky černého bezu, angreštu a hluchavek. Toto suché víno je dynamické.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzské bílé víno pochází z Centrálního masivu regionu Vallée de la Loire. V této oblasti dominuje v produkci bílých vín odrůda Sauvignon blanc. Reuilly AOC „Saint Vincent“ je příkladem 100 % odrůdy Sauvignonu Blanc. Technologicky se víno vyrábí na nerezu s termoregulací. Bratři Charpentierovi částečně využívají jemný kvasný sediment, který se opatrně promíchává. Tímto krokem se docílí krémózní textury tohoto vína.

Bílé víno si nese krásně žlutou barvu se světle zelenkavými odstíny. Vůně je nezaměnitelně čistá a harmonická. Pokaždé, když ve společnosti Dobrá vína láhev otevřeme, přesvědčí nás svojí jemností a vyvážeností. Už v té vůni vína je znát jemná kořenitá tónina. Výjimečnost degustovaného Sauvignonu podtrhuje jeho chuť, která nejde do chuti kopřiv, naopak v ní můžeme rozpoznat jemný náznak listů a květů hluchavek, květů černého bezu a plodů angreštu. Chuťovou harmonii v bílém víně doplňují citrusy a to zejména grep, šťavnatá limetka a neodmyslitelně i jemný citrón. Celkově na nás toto francouzské víno působí chuťovou tóninou postavenou na citrusech, v doprovodu kmínu, čerstvého koriandru a mletého kardamomu. Jednoduše řečeno, je to nádherný suchý Sauvignon, přesně tak jak má být. Ve chvíli, kdy toto Reuilly ochutnáte, přesvědčí Vás svojí svěžestí.

Toto víno z Loáry je dynamické, plné energie a svěžesti. První, co nás v Dobrých vínech napadlo, bylo zařadit tohle francouzské svěží bílé víno na samý začátek degustačního menu. Ideálně se hodí k rybím terinám, drůbeži a listovým salátům. Ve chvíli, kdy servírujete kozí sýr s praženými piniovými semínky, Vám pomůže vyzdvihnout ty správné chutě. Nemusíte se bát víno párovat s lesními plody, jahodami ani podtrhnout jeho chuť dužinou grepu, nebo pomela.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je kolem 10–12 stupňů Celsia. Podpořte jeho plnost správným výběrem vinného skla. Servírujte v užším kalichu tulipánového tvaru.

Víno vnímáme jako mladé, kolem druhého až třetího roku doporučujeme konzumovat. Potenciál k archivaci činí čtyři až pět let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Reuilly
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Domaine Charpentier
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Charpentier je rodinné vinařství ve francouzském Reuilly v údolí řeky Loiry. Vinařství vzniklo v roce 1980 pod rukou François Charpentiera. Jeho synové Jean-Baptiste a Géraud, kteří pracují ve vinařství od roku 2008, jdou ve šlépějích svého otce a snaží se o produkci kvalitního bílého vína s důrazem na terroir Reuilly.

Vinařství se rozkládá na 15-ti hektarech. Nejčastěji pěstovanou odrůdou je Sauvignon Blanc, s jeho typickými chuťovými projevy. Další odrůdy jsou, Pinot Gris (Rulandské šedé) a Pinot Noir (Rulandské modré), které jsou také pěstovány podle udržitelného vinařství, aby respektovaly životní prostředí, rodinné tradice a přesvědčení. Od sklizně v roce 2014 ve vinařství Charpentier vinifikovali své víno v novém vinařství s modernějšími a účinnějšími termoregulačními nádobami z nerezové oceli, které umožňují vyrábět víno, podle rodinných zvyklostí, vždy co nejblíže k tradicím a vyjádřením použitých odrůd.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz