Rasteau AOC BIO Domaine de Verquiére

Kód: 210104-019-075
BIO 2019
Neohodnoceno
469 Kč
Skladem (1 ks)
Francouzské víno Rasteau AOC je červené víno z malé apelace oblasti Údolí řeky Rhôny. Toto suché víno má jemně pikantní tóny a chuť zralého ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Rasteau z Domaine de Verquiére je vyrobené z odrůd Grenache 70 % a Syrah 30 %. Vinice se nacházejí v jižní části vinařské oblasti Valée du Rhône, v méně známé apelaci Rasteau, která vznikla v roce 1944 původně jen na sladká dezertní vína. Hrozny pro toto červené víno pocházejí ze 2 různých teroirů lišící se podložím. První teroir tvoří hnědý slín s oblázky z masivu Dentelles de Montmirail, druhý teroir tvoří jílovitovápencové podloží s válcovanými oblázky. Sklizeň probíhá ručně, odděleně se zpracovává Syrah a následuje tradiční vinifikace 25-30 dní. Zrání se provádí v dřevěných dubových sudech typu Foudres. Toto červené víno z Vallé du Rhône je vyrobené v bioprodukci.

Toto francouzské víno z Vallé du Rhône zdobí granátová barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme ve vůni červené ovoce, konkrétně černý rybíz, trnky a višně s jemnými pikantními tóny. Toto červené víno je na patře svěží s chutí zralého červeného ovoce, lékořice a pepře, s pěknou plností a strukturou.

Toto francouzské červené víno z Vallé du Rhône můžete servírovat s dušeným, nebo grilovaným masem, nebo se sýry. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme k tomuto francouzskému červenému vínu také Ratatouille Alfieri, nebo Grilované papriky v olivovém oleji Alfieri spolu s masovým steakem.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína z Valée du Rhône je 16–18 °C. Vhodná sklenice na víno je větší kalich s dostatečně velkou oxidační plochou. Toto červené víno můžete dekantovat, nebo ho nechat nadechnout v otevřené láhvi případně ve sklenici na víno.

Toto červené víno z apelace Rasteau z Valée du Rhône z Domaine de Verquiéer si můžete vychutnat již nyní nebo ho uchovat ve vinném sklepě 4-6 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno, Vallée du Rhône - víno, Grenache Noir - víno, Syrah - víno, Francie - víno, Francie - červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Rasteau
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Domaine de Verquiére
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz