Pinot Noir Alsace AOC Clos du Sonnenbach Domaine Maison Moritz Prado

Kód: 210395-000-075
2021 Doporučujeme
Neohodnoceno
1 260 Kč
Skladem (7 ks)

Francouzské víno odrůdy Rulandské modré pochází z nejvyšší řady rodinného bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"
 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou. Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.

Zraje v dubových sudech, amforách a nerezových kádích

Víno zdobí intenzivní rubínová barva. Ve společnosti Dobrá vína obdivujeme velmi zralou vůni černé třešně, černého rybízu, lékořice, koření, jako je skořice, ale také jemné doteky čokolády. Červené víno je suché, živé s krásně harmonickými taniny.

Toto červené víno je ideální společník k dušené zvěřině.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Maison Moritz Prado
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Domaine Moritz Prado

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nově vybudované bio-dynamické vinařství Domaine Moritz Prado. Životní styl v udržitelnost je cítit na každém kroku, v každé skleničce.
"Se liberer des methodes industrielles nefastes et revenir vers une naturalite oublie"
 

Vinařství Maison Morizt Prado vzniklo na začátku roku 2018. Stojí za ním vášeň a rodinné dobrodružství mladého páru. Vína zpracovávají tak, aby zachovali charakter a indentitu terroiru. Vinifikace je tedy parcelní a zrání se provádí výhradně pomocí původních kvasinek. Používají nerezové tanky, dubové sudy a pískovcové amfory. Vinice se nachází na úpatí alsaského pohoří Vogéz, v nadmořské výšce 400 – 500. Vinařství obhospodařuje 5 ha vinic na strmých svazích s břidlicovou půdou.

Filozofií je rozhodně udržitelné zemědělství. Od roku 2019 je v přechodu na ekologické zemědělství, ve snaze získávat zdravé a dobře vyzrálé hrozny.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz