Muscadet de Sevre et Maine AOC Cru Haye Fouassiere 2012 Domaine de la Foliette

Kód: 110133-012-075
2012
Neohodnoceno
599 Kč
Skladem (3 ks)

Francouzské víno Muscadet Cru Haye Fouassiere je bílé víno velmi minerální a svěží. Toto suché víno nese tóny koření, kouře a ovocných doteků v širokém rozsahu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Muscadet Cru Haye Fouassiere z malého vinařství Domaine de la Foliette je vyrobené z odrůdy Melon de Bourgogne v apelaci Muscadet de Sévre et Maine. Víno bylo šlechtěno po dobu 30 měsíců na kvasném sedimentu, tedy tradiční burgundskou metodou Sur Lie a následně po naláhvování ponecháno dalších 6 měsíců v láhvi k dosažení ideální harmonizace.

Víno nese šat zlatožluté barvy. Vůně tohoto bílého vína je ihned od začátku velmi minerální a svěží. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme jemné tóny kouře a ovocných nuancí. Chuť je suchá a hladká ve velmi širokém rozsahu. Rozvíjejí se v ní tóny koření a kamenitosti vycházející z místního podloží. Celkový dojem z vína je opravdu okouzlující.

Toto bílé víno se dobře snoubí s pokrmy z ryb a mořských korýšů. Víno můžete také servírovat pokrmy připravené z bílých mas, jako je drůbež nebo telecí maso v různých bílých omáčkách. Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 11–13 °C.

Vhodnou sklenicí je kalich s dostatečnou oxidační plochou, která umožní rozvolnit celé aromatické spektrum.

Bílé víno Muscadet Cru Haye Fouassiere můžete archivovat 8–10 let od sběru hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Muscadet de Sévre et Maine
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Melon de Bourgogne
Producent (výrobce): Domaine de la Foliette
Ročník: 2012
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Domaine de la Foliette je situováno v údolí řeky Loáry (Vallée de la Loire), uprostřed malebných vinic, v apelaci Muscadet Sèvre et Maine, nedaleko města Nantes. Vinařství vzniklo z nadšení tří vinařů, které dodnes spojuje nevšední zájem o víno, letité vinařské zkušeností a jejich úspěch tkví hlavně v pochopení místního terroiru a využití moderních i tradičních vinařských metod. Jejich vína jsou proto zařazená i na vinné lístky špičkových restaurací. Vína jsou oblíbená pro jejich široké využití v celé gastronomii. Hlavní pěstovanou a nejvíce ceněnou odrůdou je tu Muscadet. K dalším vinným odrůdám tu patří Sauvignon Blanc, Colombard a Melon de Bourgogne. Tvoří z nich, jak klasická bílá vína, tak i šumivá vína a sekty vyrobené tradiční metodou. A to vše v souladu s přírodou a pravidly udržitelného vinařství (Viticulture durable), dokonce vlastní i certifikát Terra Vitis a některá jejich vína jsou vyrobena v bio produkci.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz