Merlot Rosé, IGP du Val de Loire, Domaine de Haut Bourg

Kód: 310003-018-075
2018
Neohodnoceno
220 Kč
Skladem (5 ks)
Francouzské víno Merlot Haut Bourg je růžové víno s ovocnou aromatikou. Toto suché víno má zakulacené tělo, s příjemnou mineralitou a vyváženými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžové víno Merlot rosé IGP Vin de Pays du Val de Loire pochází z francouzského vinařství Haut Bourg, které se nachází v samém srdci oblasti označení Muscadet Côtes de Grandlieu v údolí řeky Loiry. Podloží vinic je tvořené hlavně červeným pískem, štěrkem a malými válcovanými oblázky křemene. Veškeré práce na vinici probíhají v certifikaci Terra Vitis, tedy v souladu s přírodou.

Barva tohoto růžového vína připomíná oko koroptve. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny červeného i černého rybízu, vyzrálých třešní a malin. Chuť vína je suchá, příjemně plná a zakulacená s chuťovým rozsahem ovoce, jemné minerality a vyvážených kyselin. Víno působí svěže.

Toto růžové víno můžete podávat samotné, jako aperitiv, nebo společně s grilovanými rybami servírovanými společně se zeleninovými saláty. Víno také můžete párovat s kvalitními uzeninami.

Ideální teplota pro servis tohoto růžového vína je 10–13 °C. Víno servírujte ve sklenici tulipánového tvaru s objemem 450 ml.

Víno degustujte mladé, v jeho čerstvých ovocných projevech. V případě, že se víno rozhodnete nechat ve Vašem sklepě, degustujte ho do 4 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): IGP Val de la Loire
Barva: Růžové
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Merlot
Producent (výrobce): Domaine de Haut Bourg
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzské vinařství Domaine de Haut Bourg se nachází v oblasti údolí řeky Loiry (Vallée de la Loire). Vína se těší příjemné plnosti, jemnosti a rovnováze.

Veškeré práce na vinici jsou vedené v přísném programu Terra Vitis, tedy v co nevětším souladu s přírodou. Na 40 hektrarech vinic pěstují odrůdy Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, nebo i méně známe odrůdy, jako jsou Melon de Bourgogne a Grolleau Gris, ze které vyrábějí šumivé víno, vyrobené tradiční sekundární fermentací v láhvi. Toto šumivé víno má krásně sametovou texturu s nádherným a dlouhotrvajícím perlením.

Rodinné vinařství Domaine de Haut Bourg bylo založeno roku 1944 v blízkosti obce Bouaye, v těsné blízkosti jezera Grand Lieu. Místní půdy jsou zde pískovcové v červeném odstínu, v propojení se štěrky a oblázky.

Temperování vína na správnou teplotu vám usnadní klimatizované vinotéky.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz