Hurler avec les Loups Pic Saint Loup AOC rosé Domaine Garoloup

Kód: 310041-000-075
2022
1 hodnocení
Značka: Vellas
695 Kč
Skladem (43 ks)

Francouzské víno Hurler avec les Loups je vyrobené z odrůdy Syrah a Grenache. Toto růžové víno s dokonalým ovocným projevem vás jednoduše dostane.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Garoloup, která patří do rodiny Nicolase Vellase, se nachází v Sainte-Croix-de-Quintillargues, kde se vyrábí vína s označením AOP Pic Saint-Loup a AOP Languedoc. Vinařství dokáže čerpat všechny výhody terroiru a to jak kontinentální svěžesti podhůří Larzacu až po středomořské slunce, na jílovito-vápencové a opukové půdě. Robustnou láhev zdobí vylisované pohoří Pic Saint Loup. Víno zrálo v sudech po dobu 4 až 12 měsíců.

Víno zdobí svěží lososová barva. V chuti vína nás ve společnosti Dobrá vína okouzlily tóny jahod, melounu a citrónu. Víno ve svém projevu také přináší doteky minerality v podobě tónů křídy. Víno má dokonale vyvážené kyselinky, díky kterým působí svěžím dojmem a dlouhou perzistencí.

Nebojte se víno servírovat společně s grilovanou zeleninou a dokonce i s grilovaným bílým masem, nebo sýry. 

Víno degustujte při teplotě 17 °C. Při této teplotě se dokonale otevře a projeví celou svou krásu. Víno si vychutnejte v širší sklenici, třeba i na červená vína.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Pic Saint Loup
Barva: Růžové
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2022
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz