Mazis Chambertin Grand Cru Domaine Tortochot

Kód: 210419-000-075
2021
Neohodnoceno
7 923 Kč
Skladem (2 ks)

Francouzské víno Mazis Chambertin Grand Cru je červené víno s intenzivní zemitou vůní a zvířecími doteky. Toto suché víno má vyzrálé taniny a minerální podtext.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Mazis Chambertin Grand Cru z produkce rodinného vinařství Domaine Tortochot je vyrobené z odrůdy Pinot Noir, tedy Rulandské modré. Vinařství se nachází v burgundském regionu Côte d’Or jižně pod městem Dijon. Chantal Tortochot říká, že základem dobrého vína je zdravá půda. Proto veškeré práce na vinicích probíhají v biodynamickém režimu a výsledky její práce jí dávají za pravdu. Podloží vinic je tvořeno různými typy vápence a perfektní směsí jílu. Víno zrálo 18 měsíců převážně v nových dubových sudech.

Víno zdobí živá granátová barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny červených a tmavých třešní, lesních jahod a intenzivní zemitou vůni se zvířecími doteky. Chuť tohoto červeného vína je suchá s velmi dobře harmonicky vyváženými kyselinami a sladce vyzrálými tříslovinami, které předpovídají vínu dobrý archivační potenciál. V chuti také cítíme silnou minerální stopu štěrkové kamenitých pozemků vinice.

Toto červené víno se skvěle snoubí s komplexními pokrmy. Servírujte pečené, nebo grilované tmavé maso s omáčkami na šalotkovém základu. Používejte čerstvě namletý černý pepř, bylinky a divoké koření. Toto víno také harmonizuje s pokrmy ze zvěřiny, nebo vyzrálými sýry a sušeným ovocem.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je burgundský kalich širokého tvaru s dostatečně velkou oxidační plochou. Před samotnou degustací víno dekantujte, nebo nechte provzdušnit v otevřené láhvi.

Červené víno Mazis-Chambertin Grand Cru můžete konzumovat od 3. roku jeho stáří. Pokud se rozhodnete toto červené víno archivovat, nechte ho kvést do krásy ve Vašem sklepě po dobu 6–12 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Mazis Chambertin
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Tortochot
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Domaine Tortochot se nachází ve vesnici Gevrey Chambertin ve slavné burgundské vinařské oblasti Côte d´Or, konkrétně v podoblasti Côte de Nuits a jejich vinice se nacházejí v prestižních apelacích Gevrey Chambertin a Morey Saint Denis. Celá apelace Gevrey Chambertin má rozlohu pouhých 409 ha a Morey Saint Denis jen 111 ha. Jednotlivé vinice se liší unikátním terroirem, jehož základem je jílovitovápenité podloží. Místní burgundská vína byla oblíbená už ve středověku a jejich proslulost trvá až dodnes. Dalšími víny v jakosti Grand Cru disponuje tato doména například Chambertin AOC Grand Cru, Mazis Chambertin AOC Grand Cru a Charmes Chambertin AOC Grand Cru. Rodinné vinařství Domaine Tortochot založil v 19. století Paul Tortochot. V současnosti vinařství řídí Chantal Tortochot. Stará se celkem o 12 ha vinic na velmi prestižních lokacích a pěstuje zde jen slavnou burgundskou odrůdu Pinot Noir (Rulandské modré). Vinifikace probíhá tradičními metodami zrání v dubových sudech z francouzského dubu. Vína se liší terroirem jednotlivých vinic v rámci svých apelací a viničních tratí, s tím, že některé jejich vinice se řadí i do jakostní kategorie Premier Cru a Grand Cru. Chantal tvoří tradičnější červená burgundská vína se spoustou ovoce v chuti, silnými tříslovinami a komplexní strukturou kyselin. Vína jsou dle svých apelací předurčena i k delší archivaci, ale lze je degustovat již 2-3 rokem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz