Chianti Classico Riserva DOCG, Le Regge

Kód: 220013-016-075
Novinka 2016
Neohodnoceno
Značka: Le Regge
795 Kč
Skladem (12 ks)
Italské vino Chianti Classico Riserva z rodinného vinařství Le Regge je červené víno s tóny ovoce s lehkým nádech vanilky a koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Chianti Classico Riserva z produkce vinařství Le Regge je vyrobené v odrůdové skladbě 85 % odrůdy Sangiovese,10 % odrůdy Cabernet Sauvignon a 5 % odrůdy Canaiolo. Vinice Le Regge se nacházejí v italském Toskánsku, konkrétně v srdci Chianti Classico, kousek od slavné vinařské vesnice Greve in Chianti a jejich celková rozloha je 8,5 ha. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 250 a 310 metry nad mořem, podloží je hlinitopísčité s jižní orientací a velmi mírnými svahy. Severojižní orientace řádků dotváří optimální polohu jejich vinic, která významně přispívá ke správnému vyzrávání hroznů. Vinice jsou zde proloženy olivovými háji a malými lesíky, což tvoří unikátní klima typické pro Chianti Classico. Jedinečností Le Regge jsou historické terasovité vinice s keři starými až 60 let. Vinifikace probíhá v nerezu a pak následuje delší zrání vína v dubových sudech typických pro Chianti Classico Riserva.

Toto červené Chianti zdobí intenzivní rubínová barva, která časem bude přecházet až do granátové. Ve vůni se objevují tóny zralého ovoce s lehkým nádech vanilky a koření, což je samozřejmě výsledek delšího zrání v dubovém sudu. V chuti se projevuje plnost, skvělá struktura a komplexnost na patře. Taniny jsou vyzrálé a závěr příjemně dlouhý.

Toto červené víno se velmi dobře snoubí s pokrmy z tmavých mas, včetně zvěřiny, nebo vyzrálými sýry. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili také kančí a srnčí terinu.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 18 °C. Vhodnou sklenicí je lehce uzavřený kalich tulipánovitého tvaru. Víno doporučujeme před servisem dekantovat.

Červené víno Chianti Classico Riserva z produkce toskánského vinařství Le Regge můžete archivovat 10 -12 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace (podoblast): Chianti Classico
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Sangiovese, Canaiolo
Producent (výrobce): Le Regge
Ročník: 2016
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinice Le Regge se nacházejí v italském Toskánsku, konkrétně v srdci Chianti classico, kousek od slavné vinařské vesnice Greve in Chianti a jejich celková rozloha je 8,5 ha. Nadmořská výška se tu pohybuje mezi 250 a 310 metry nad mořem, podloží je hlinitopísčité s jižní orientací a velmi mírnými svahy.

Severojižní orientace řádků dotváří optimální polohu jejich vinic, která významně přispívá ke správnému vyzrávání hroznů. Vinice jsou zde proloženy olivovými háji a malými lesíky, což tvoří unikátní klima typické pro Chianti Classico. Jedinečností Le Regge jsou historické terasovité vinice s keři starými až 60 let. Vinifikace probíhá v nerezu a poté víno zraje v dubových sudech typické pro Chianti Classico.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz