Château Smith Haut Lafitte, Pessac Leognan Grand Cru Classé

Kód: 110079-006-075
2006
Neohodnoceno
2 204 Kč
Vyprodáno
Francouzské víno Château Smith Haut Lafitte Pessac Leognan Grand Cru Classé je bílé víno impulzivního aroma. Toto suché víno působí uceleným chuťovým dojmem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé francouzské víno Château Smith Haut Lafitte Pessac Leognan Grand Cru Classé je bílé víno vyrobené v odrůdové skladbě 90 % Sauvignon Blanc, 5 % Sauvignon Gris a 5 % Sémillon. Průměrný věk vinné révy je 36 let. Víno fermentuje v dubových sudech s 50 % poměrem nových sudů. Zbylá půlka jsou sudy po předchozím ročníku. Nynější majitelé rozšířili toto vinařství o své bednářství, ve kterém si vyrábějí vlastní sudy. Vinice obhospodařují pomocí koňské síly a používají výhradně zdejší kompost a infuzi z místních stromů a bylin. Snaží se o co nejšetrnější práce na vinici i ve sklepě a celkově se přiblížit nejstarším výrobním procesům.

Víno zdobí světle žlutá barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme intenzivní tóny švestek, zázvoru a chininu, s lehkým pryskyřičným podtónem. Následuje krásný, kokosový nádech s doteky vápna a zeleného jablka. Chuť tohoto vína je suchá, intenzivní se spoustou zralého ovoce a medu. Příjemné kyseliny vyrovnávají sladký nádech a tvoří tak krásně ucelený dojem.

Víno se dobře snoubí s pokrmy z bílého masa a ryb. Vzhledem k příjemné pikantnosti zázvoru v chuti vína můžete toto víno servírovat také společně s asijskou kuchyní. Používejte čerstvé bylinky a koření.

Vhodná teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12°C. Víno servírujte v široké robustní sklenici s uzavřeným kalichem pro umocnění práce s barrikovým sudem. Větší sklence umožní dostatečné prokysličení a aromatický rozkvět. Před samotnou degustací doporučujeme víno dekantovat a nechat dostatečně dlouhou dobu provzdušnit.

Toto bílé víno můžete archivovat po dobu 6–12 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (podoblast): Pessac Léognan
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc, Sémillon, Sauvignon Gris
Producent (výrobce): Château Smith Haut Lafitte
Ročník: 2006
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz