Château Les Fontenelles, Moelleux Côtes de Bergerac AOC

Kód: 361010-000-075
Medaile 2021
Neohodnoceno
280 Kč
Skladem (36 ks)

Sladké víno Château les Fontenelles Côtes de Bergerac Moelleux je vyrobené z odrůdy Sémillon a Sauvignon Gris. Toto bílé víno upoutá svou svěžestí a ovocností.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sladké bílé víno Château les Fontenelles Côtes de Bergerac Moelleux je vyrobené v odrůdovém složení 60 % odrůdy Sémillon a 40 % odrůdy Sauvignon gris. Ve společnosti Dobrá vína jsme si toto sladké bílé víno velmi oblíbili. Vinná réva pochází z apelace Côtes de Bergerac ve vinařské oblasti Sud-Ouest, tedy z jihozápadní části Francie.

Barva tohoto sladkého vína je světle slámově žlutá. V buketu nás překvapí vůní kandovaných citrusových plodů a vyzrálého exotického ovoce. Při ochutnání upoutá toto sladké víno svou svěžestí a ovocnou dochutí. Chuť je sladká, dynamická s nuancemi přezrálého angreštu, nektarinek a bílomasitých broskví.

Toto bílé víno je ideálním společníkem k dezertům. Za zmínku stojí ovocné saláty, čerstvé jahody a koláče s hruškami nebo jablky. Víno můžeme také servírovat se sýry s modrou plísní a husím játrům foie gras. Při vyšším nachlazení můžeme podávat také jako aperitiv.

Vhodná teplota pro servis tohoto bílého vína je 8–10 °C. Víno degustujte ve sklenici tulipánového tvaru. Víno je připravené k okamžitému použití.

Ve Vašem sklepě ho můžete nechat až šest let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dezertní a fortifikované víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Côtes de Gascogne
Barva: Bílé
Druh vína: Sladké
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc, Sémillon
Producent (výrobce): Château Les Fontenelles
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Château Les Fontenelles, Moelleux Côtes de Bergerac AOC

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Les Fontenelles na jihozápadě od Bergeracu v obci Saint Julien d´Eymet je rodinné vinařství v péči vinaře Nicolas Bourdila. Vína jsou pravidelně oceňována medailemi a to v rozsahu celé produkce.

Na 28 hektarech vinic s výjimečným terroirem v Bergeracu pěstují odrůdy bílé révy Sauvignon Blanc, Sémillon, Muscadelle a Chenin Blanc. Většina vinné révy je však modré odrůdy Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Malbec. Podobnost odrůdové skladby s víny z proslulého Bordeaux není čistě náhodná. Bergerac leží na břehu řeky Dordogne a historicky býval jeho součástí.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz