Bergerac AOC Anthologia BIO Château Tour des Gendres

Kód: 110011-018-075
BIO 2018
Neohodnoceno
1 139 Kč
Skladem (1 ks)
Francouzské víno Anthologia je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc. Toto bílé víno splňuje certifikaci BIO. Suché víno s ovocnou chutí a slaným závěrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Anthologia z vinařství Château Tour des Gendres je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc na 1 hektarové vinici orientované na jih, která je situovaná na mírném svahu v apelaci AOC Bergerac. Podloží vinice je jílovovápenité. Vinifikace probíhala ve velkých sudech (27 hl) a toto víno pak zrálo tradiční burgundskou metodou sur lies po dobu 11 měsíců a následně prošlo velmi šetrnou filtrací. Jedná se o velmi zajímavé bílé víno v bio kvalitě, vyrobené ve velmi omezeném množství.

Barva tohoto bílého vína je světle žlutá s komplexní vůní pomela a citrusů, přičemž ve vůni se projevují i některé kouřové a minerální tóny. Chuť je plná s čerstvým ovocem, bohatá a svěží se slaným závěrem.

Toto bílé víno se skvěle snoubí s pokrmy z ryb a drůbeže. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme servírovat společně s produkty z lanýžů například s hřebenatkami (mušlemi sv. Jakuba) marinovanými v lanýžovém oleji.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Víno servírujte ve větší sklenici na bílé víno.

Víno je skvěle vyvážené a harmonické. Proto jej můžete degustovat již nyní. Ve Vašem sklepě pak může zůstat dobře uskladněné po dobu 2 až 5 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Bergerac
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Château Tour des Gendres
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz