Beaune 1er Cru, Clos du Roi

Kód: 210135-018-075
2021
Neohodnoceno
Značka: Domaine Roux
1 654 Kč
Skladem (3 ks)

Francouzské červené víno Beaune 1er Cru je červené víno z odrůdy Pinot Noir. Suché víno se širokou paletou chutí a skvělým archivačním potenciálem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Beaune 1er Cru, Clos du Roi z produkce vinařství Domaine Roux je vyrobené z odrůdy Pinot Noir, tedy Rulandské modré. Vinařství Domaine Roux se nachází v burgundském regionu Côte d’Or jižně pod městem Beaune. Vinice Clos du Roi, odkud pocházejí hrozny leží v proslulém vinařském regionu severně od středověkého vinařského města Beaune v apelaci Beaune a je zařazena do kvalitativní kategorie 1er Cru. Podloží je tu kamenitopísčité a dává místním, dobře prozrálým vínům ovocnost a jemné taniny. Toto červené burgundské víno zrálo 12-14 měsíců v dřevěných sudech (30 % nových). Toto burgundské Rulandské modré zdobí tmavě karmínová barva s fialovými odlesky. V chuti tohoto unikátního burgundské vína nejprve dominuje červené a černé ovoce s lehkými tóny lékořice, které později přechází v jahodový kompot, perník až po animální tóny a kůži.

Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny malin, višní a ostružin. Chuť tohoto burgundského červeného vína je suchá, kulatá s elegantními tříslovinami, které předpovídají vínu skvělý archivační potenciál. Závěr je pak příjemný ovocný.

Toto osobité červené víno je vynikající k masovým pokrmům v marinádě. Nejlépe se hodí k žebrům, steakům, dušenému jehněčímu masu a drůbeži. Ve společnosti Dobrá vína toto skvělé červené víno doporučujeme k smetanovým sýrům a delikátním francouzským pâté a terinám například k jehněčí terině, nebo kachnímu pâté.

Ideální teplota pro servis tohoto skvělého červeného vína je 15–16°C. Vhodná sklenice na víno je burgundský kalich širokého tvaru s dostatečně velkou oxidační plochou. Před samotnou degustací víno dekantujte, nebo ho nechte alespoň několik hodin provzdušnit v otevřené láhvi.

Červené víno Beaune 1er Cru, Clos du Roi z Domaine Roux můžete konzumovat od 4. roku jeho stáří. Pokud se rozhodnete toto červené víno archivovat, nechte ho vykvést do krásy ve Vašem vinném sklepě po dobu 20-25 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Beaune
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Roux
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz