Barbera d'Alba Superiore DOC, Naunda

Italské víno Barbera d'Alba Superiore je červené víno s výrazným kořenitým buketem a ovocnými tóny. Toto suché víno má harmonické taniny s vanilkou v dochuti. Celý popis
Země původu vína: Itálie
Oblast: Piemonte
Apelace (či podoblast): Barbera d'Alba
Producent (výrobce): Bric Cenciurio
Odrůda (-y): Barbera
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2019
Objem: 0,75 l
599,00 Kč 495,04 Kč
Skladem
SKU
210256-019-075
POSLEDNÍ KUS
Odrůda Barbera je druhou nejrozšířenější odrůdou regionu Piemontu v Itálii. Toto červené italské víno zrálo v dubových sudech ze Slovinska, hrozny byly trhány ručně a převáženy z vinic ve velmi malých přepravkách, aby se nepoškodila struktura bobule.

Barva tohoto červeného vína je tmavě fialová s odstínem rubínu. Vůně jsou velmi intenzivní s tóny červeného i černého bobulovitého ovoce a džemu. Ovocné tóny vůně jsou příjemně propojené s tóny koření. Chuť vína je ovlivněna zráním vína v dubových sudech. Přechází do ní chuť dřeva i jemný tón vanilky. Víno je suché, taniny harmonické a působí velmi příjemně.

Párování ve společnosti Dobrá vína doporučujeme především s vyzrálým hovězím masem. Do základů pokrmů používejte víno a červenou papriku. Dobrým společníkem k tomuto červenému vínu budou i vyzrálé tvrdé sýry nebo uzeniny.

Ideální teplota vína pro servis je 18–20 °C. Vyšší teplota vína umožní uvolnit širokou škálu aromatických projevů. Sklenici pro servis vína vybírejte s minimálním objemem 700–800 ml.

Vhodná archivace vína je 8–10 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Barbera d'Alba Superiore DOC, Naunda
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.