Vouvray AOC, Tuffo Sec, Domain De La Poultiere

Kód: 110311-017-075
2017
Neohodnoceno
359 Kč
Skladem (4 ks)
Francouzské víno Vouvray Tuffo Sec je bílé víno nasládlé chuti. Toto suché víno s vůní peckovitého ovoce je příjemně vybalancované s jemnými kyselinami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chenin Blanc je jedinou odrůdou tohoto bílého vína. Hrozny pocházejí z apelace Vouvray v údolí řeky Loiry. Tuffo je označení sopečného sedimentu v podloží zdejších vinic, který se odráží do chuťové textury bílého vína. S Hrozny se zachází velmi šetrně. Sklízí se do malých přepravek. Tímto způsobem nedochází k poškození hroznů jejich váhou. Mošt následně zraje v nerezových tancích s termoregulací.

Odrůda Chenin Blanc propůjčuje vínu krásně tmavě žlutou barvu. Vůně je příjemně ovocná. Cítíme v ní vůni hroznů, blum a meruněk. Jemnou složkou aroma jsou bylinky a příjemné tóny minerální slanosti. Toto bílé víno má každý rok  4–5g zbytkového cukru na litr. Víno je příjemně vybalancované ovocnou chutí, proti které stojí jemná kyselina. Když se napijete, dochuť vína je suchá a znovu máte chuť se napít.

Víno se dobře páruje s mořskými korýši a mořskými rybami na grilu i v omáčkách. Robustnost vína jde velmi dobře párovat také s drůbeží na smetaně. Nebojte se propojit víno s pokrmy asijské kuchyně.

10–12 °C bude ideální teplotou pro servis vína Vouvray  „Tuffo“. Ve společnosti Dobrá vína degustujeme toto víno v menším kalichu uzavřeného tvaru s objemem 450–500ml.

Případná archivace 6–8 let vínu zcela jistě prospěje.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Vouvray
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chenin Blanc
Producent (výrobce): Domain De La Poultiere
Ročník: 2017
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz