Pouilly Fumé AOC, Corty Artisan Caillottes, Patrice Moreux

Kód: 110364-000-075
2020
Neohodnoceno
685 Kč
Skladem (30 ks)
Francouzské víno Pouilly Fumé Corty Artisan Caillottes je bílé víno minerálních tónů s doteky limetek, angreštů sušených meruněk. Toto suché víno je harmonické.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Pouilly Fumé Corty Artisan Caillottes je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc. Apelace Pouilly Fumé se nachází v centrální části Valée de la Loire. Vinice je poseta velkými vápencovými valounky caillottes. Vinná réva pochází ze starých vinic s menším hektarovým výnosem.

Barva tohoto bílého vína je slámově žlutá s odlesky v odstínu brazilitu. Na první pohled působí velmi kompaktně díky viskozitě a krásné koncentraci hroznů. Vůně nás ve společnosti Dobrá vína okouzlila díky intenzivním minerálním tónům, které do sebe čerpá vinná réva z vápencového podloží. Z ovocných tónů cítíme limetky, angrešty, bílý rybíz, i tóny sušených meruněk. Odrůda Sauvignon Blanc také přináší typické doteky oříšků, soli a kmínu. Chuť tohoto vína je suchá a díky minerální textuře krásně plná. Víno má harmonizující jemné vápencové podtóny s dlouhou chuťovou perzistencí.

Bílé víno Pouilly-Fumé se náramně snoubí s pokrmy připravovaných z mořských ryb, které můžete servírovat s citrónovým máslem a bylinkovými bramborami. Nemusíte se ani vyhýbat mořským plodům, nebo italskému rizotu.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Vinnou sklenici doporučujeme tulipánového tvaru s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Pouilly-Fumé Corty Artisan – Caillottes se nádherně otevírá třetím rokem. Víno můžete uskladnit až 7 let ve Vašem sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Pouilly Fumé
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Patrice Moreux
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz