Muscat Alsace AOC Domaine Jérôme Meyer

Kód: 110015-000-075
2019
Neohodnoceno
485 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Muscat AOC Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer je svěží suché víno s elegantní aromatikou a jemností v dochuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Muscat AOC Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer je vyrobené z odrůdy Muscat, s projevy svěžích kyselin. Odrůda Muscat (Muškát) je typická pro Alsasko a řadí se tu mezi svěží vína. Vinice se nachází v severním cípu Alsaska, ve vinařské vesnici Blienschwiller, nedaleko Obernai a jejich celková rozloha je 8 ha. Rodinné vinařství Domaine Meyer se předává z otce na syna již od roku 1708. Od roku 2006 vede vinařství Jérôme, který sbírá ocenění za svá vína na různých vinařských soutěžích a výstavách a úspěchy slaví i jako degustátor.


Barva tohoto francouzského vína je světle žlutá s odlesky. Vůně je svěží jemně ovocnými a květinovými tóny. Ve společnosti Dobrá vína jsme ve vůni objevili čerstvé hrozny i bílé květy. V chuti tohoto Muškátu se projevuje elegantní svěžest s jemností. Jedná se o velmi příjemné suché a svěží alsaské víno.


Tento Muškát (Muscat) se hodí jako svěží aperitiv, ale můžete ho servírovat s rybami a s pokrmy obsahující čerstvou zeleninu nebo chřest. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto svěží alsaské víno k terině z uzeného pstruha nebo králičímu pâté na čerstvé bagetě.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 9 °C. Vhodná sklenice na víno je sklenice ve tvaru menšího kalicha s objemem 400 ml.

Bílé víno Muscat AOC Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer doporučujeme konzumovat 3- 5 let, aby Vám přineslo co nejvíce čerstvých a šťavnatých zážitků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Muscat (Muškát)
Producent (výrobce): Domaine Jérôme Meyer
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Jérôme Meyer se nachází uprostřed Alsaska ve vesničce Blienschwiller, kde Jérôme  navazuje na rodinnou tradici. Vinice zdědil jako 15 letý chlapec, a proto je 10 let pronajímal, aby je od roku 2005 plně převzal pod svá křídla. Díky jeho odhodlání si mezi alsaskými vinaři vydobyl silnou pozici.

Jérôme  obhospodařuje 8ha vinic na kterých vyrábí autentická vína, která prostřednictvím původních odrůd vyjadřují veškerou krásu regionu a citlivost pracovních postupů. Ruční sběr hroznů, použití autochtonních kvasinek, nebo ekologický přístup ve všech fází výroby, jenom dokládá jeho odhodlání vyrobit dokonalý produkt s otiskem svého srdce.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz