Max Lions Minervois La Liviniere AOC rouge Vellas

Kód: 210372-000-075
2015
Neohodnoceno
Značka: Vellas
849 Kč
Skladem (4 ks)

Francouzské víno Max Lion Minervois La Livinière je červené víno vyrobené z odrůdy Carignan a Syrah. Suché víno s příjemným výrazem kandovaného ovoce a použitého sudu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi vrcholem Pic Saint Loup a středozemním mořem, severně od města Montpellier, se nachází vinařství Mas du Pont. Již čtvrtou generaci patří toto krásné vinařství do rodiny Vellas. Vinice jsou obhospodařovány v ekologickém režimu a vyjadřují typičnost získanou díky jílovito-vápencové půdě a středomořskému klimatu. Toto víno pochází konkrétně z apelace Minervois La Livinière a zrálo 12 měsíců na dubovém sudu.

Červené víno Max Lions Minervois La Livinière AOC Vellas zdobí rubínově tmavá barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme elegantní tóny kandovaného ovoce a lesního podrostu. V chuti vnímáme příjemnou práci enologa se sudem, která nás odmění jemnými taniny s doteky vanilkou.

Víno se dokonale snoubí s pokrmy ze zvěřiny, nebo s hovězím tournedos s rokfórem.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 17 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Minervois
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Carignan, Syrah
Producent (výrobce): Vellas
Ročník: 2015
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz