Gigondas AOC Terrasses des Dentelles Domaine de Font Sane

Kód: 210465-000-075
2019
Neohodnoceno
725 Kč
Skladem (71 ks)
Francouzské víno Gigondas Terrasses des Dentelles je červené víno s impulzivními aromatickými tóny. Toto suché víno působí harmonicky s plnou texturou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o nejvyšší řadu vín domény Font Sane. Terasy, na kterých se pěstuje vinná réva, propůjčily hroznům svou mineralitu. Vinice jsou 70–80 let staré. Tohle červené víno je skladbou odrůd Grenache, Syrah a Mourvédre. Mošt byl šlechtěn v dubových sudech. O vinnou révu pocházející z apelace Gigondas se v malém rodinném vinařství starají s úctou a respektem k životnímu prostředí. Apelace Gigondas se nachází v jižní části údolí řeky Rhôny severně od městečka Avignon.

Toto francouzské červené víno má tmavou barvu. Ve společnosti Dobrá vína jí říkáme barva inkoustová. Ve vůni tohoto červeného vína budeme cítit tóny povidel, višní, ostružin a sušených borůvek. Zároveň s tím ucítíme i jemné tóny vůně kůže, tabáku a dotek vanilky. Celkový dojem vína je harmonický s plnou texturou. Víno má až 14,5 % objemu alkoholu, díky nižšímu hektarovému výnosu.

Víno doporučujeme servírovat s masem pečeným, grilovaným, nebo připravovaným v různých omáčkách. Pokrmy dochucujte čerstvými bylinami, nebo černými olivami. Víno také skvěle doprovodí vyzrále sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto vína je kolem 16 °C. Nižší teplota pomůže zbrzdit projev alkoholu a víno tak zůstane v příjemné harmonické vyváženosti. Víno degustujte ve větší otevřenější vinné sklenici.

Neváhejte tohle červené víno archivovat. S degustací začínejte nejdříve po 4 letech od sklizně hroznů. Pokud ho necháte zrát 15 let, mile Vás překvapí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (podoblast): Gigondas
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Grenache Noir, Mourvèdre, Syrah
Producent (výrobce): Domaine de Font Sane
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Font Sane se nachází ve věhlasné obci Gigondas, která svůj název propůjčila i zde vyrábějícím vínům.

Apelace Gigondas se nachází severně od města Avignon. Rodinné vinařství Font-Sane se o své vinice stará s respektem a úctou k přírodě. Poměr zastoupení jednotlivých odrůd je 72 % odrůdy Grenache, 23 % odrůdy Syrah, 3 % odrůdy Mourvèdre a 2 % odrůdy Cinsault, které v různých poměrech používá i do svých vín.

Toto vinařství bylo založeno již roku 1860 a dnes disponuje 16ha vinic.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz