Fixin AOC Terre Brune Domaine Huguenot

Kód: 210202-000-075
2020
Neohodnoceno
1 269 Kč
Skladem (7 ks)

Francouzské víno Fixin AOC z rodinného vinařství Huguenot je vyrobené z odrůdy Pinot Noir. Suché víno s nádherným projevem zralého ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Fixin AOC z vinařství Domaine Huguenot pochází z vinařské oblasti Burgundsko (Bourgogne), konkrétně z její podoblasti Côte de Nuits z burgundské apelace Fixin, která se nachází v severní části Côte de Nuits v těsné blízkosti města Dijon a patří k těm nejmenším apelacím s rozlohou pouhých 96 ha. Registrovaná je již od roku 1936 a převažují tu červená vína (97 %). Hrozny pocházejí z několika vinic (Aux Petits Crais, Les Échalais, En Coton, Les Portes-Feuilles). Toto červené burgundské víno je vyrobené z odrůdy Rulandské modré (Pinot Noir). Podloží vinic je tvořené převážně hlinitým jílem a písky a jsou orientované na východ a jihovýchod. Stáří vinné révy je 45-55 let a vinice je obhospodařovaná v ekologickém režimu. Zrání 12-15 měsíců v dubových sudech. Sudy jsou různého původu a od různých bednářů.

Barva tohoto červeného vína je tmavší, díky malému hektarovému výnosu. Vůně má nádherný projev zralého ovoce. Ve společnosti Dobrá vína jsme v tomto červeném burgundském víně objevili čerstvé třešně. Chuť vína je plná, šťavnatá s pěknou strukturou a komplexností.

S tímto červeným burgundským vínem se dobře párují typické francouzské pokrmy jako například dušené vepřové maso, hovězí l´entrecôte persillée a francouzské smetanové sýry. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili třeba francouzské vepřové pâté, nebo kančí terinu.

Toto unikátní červené burgundské víno podávejte při teplotě 13–15 °C. Vhodná sklenice na víno je ta s dostatečně velkou oxidační plochou, velkým objemem pro uchování uvolněného aroma a s uzavřenějším kalichem.

Červené víno Fixin rouge z vinařství Domaine Huguenot doporučujeme konzumovat od 3. roku jeho stáří. V případě, že se rozhodnete nechat víno uležet, nemusíte se bát ho archivovat po dobu 10-12 let ve Vašem vinném sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Fixin
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Producent (výrobce): Domaine Huguenot
Ročník: 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Huguenot patří k jedněm z nejstarších vinařství oblasti Burgundska vůbec. Vinařství se nachází v nejsevernější části Burgundska, hned pod městem Dijon. Výroba bílého vína i červeného vína je zde velmi šetrná. Hroznům, tak i vínu se zde věnují s trpělivostí a pokorou.

Vinice, které v Domaine Huguenot obhospodařují jsou osázené tradičními burgundskými odrůdami Pinot Noir (Rulandské modré) a Chardonnay. Pozemky jsou umístěné na apelacích Marsannay, Fixin, Gevrey Chambertin a Charmes Chambertin Grand Cru. Jsou to naprosto výjimečné vinice, které přinášejí vína velkého charakteru. Některé vinice dosahují i přes 100 let stáří vinné révy.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz