Crémant d’Alsace AOC Perles de Granit Brut Domaine Jérôme Meyer

Kód: 351023-000-075
Tip Medaile
Neohodnoceno
569 Kč
Skladem (83 ks)

Francouzské víno Crémant d´Alsace z vinařství Jérôme Meyer je šumivé víno s elegantními tóny citrusů. Suché víno svěží chuti s dlouhotrvajícím perlením.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šumivé víno Crémant d´Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer je vyrobené stejně jako vína Champagne, perlení vzniklo z druhotné fermentace. Vinice se nachází v severním cípu Alsaska, ve vinařské vesnici Blienschwiller, nedaleko Obernai a jejich celková rozloha je 8 ha. Rodinné vinařství Domaine Meyer se předává z otce na syna již od roku 1708. Od roku 2006 vede vinařství Jérôme, který sbírá ocenění za svá vína na různých vinařských soutěžích a výstavách a úspěchy slaví i jako degustátor. Za tento Crémant získal ocenění MÉDAILLE D’OR GILBERT ET GAILLARD 2021 (zlatá medaile).


Barva tohoto francouzského šumivého vína je velmi světle žlutá s intenzivním pěkným perlením. Vůně je svěží, elegantní s tóny ovoce a citrusů. Ve společnosti Dobrá vína jsme ve vůni objevili jablka, hrušky, broskve a meruňky. Chuť je svěží, vyvážená a harmonická. Jedná se o velmi příjemné suché a svěží alsaské šumivé víno.


Tento Crémant se hodí jako skvělý aperitiv nejen na slavnostní příležitosti, ale můžete ho servírovat k rybám, plodům moře včetně ústřic a kaviáru. Toto francouzské šumivé víno se také dobře snoubí se sýry typu Brie, Camembert nebo le Brillat Savarin. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme tento alsaský Crémant k terině z uzeného pstruha nebo uzeného lososa na čerstvé bagetě.

Ideální teplota pro servis tohoto francouzského šumivého vína je 5°C. Vhodná sklenice na víno je sklenice typu Champagne.


Šumivé víno Crémant d´Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer doporučujeme konzumovat v průběhu 3- 5 let, aby Vám přineslo co nejvíce čerstvých a šťavnatých zážitků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant a ostatní
Země původu vína: Francie
Oblast: Crémant d'Alsace
Apelace (podoblast): Crémant d´ Alsace
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Auxerrois Blanc, Chardonnay, Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Producent (výrobce): Domaine Jérôme Meyer
Ročník: Neročníkové
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Jérôme Meyer se nachází uprostřed Alsaska ve vesničce Blienschwiller, kde Jérôme  navazuje na rodinnou tradici. Vinice zdědil jako 15 letý chlapec, a proto je 10 let pronajímal, aby je od roku 2005 plně převzal pod svá křídla. Díky jeho odhodlání si mezi alsaskými vinaři vydobyl silnou pozici.

Jérôme  obhospodařuje 8ha vinic na kterých vyrábí autentická vína, která prostřednictvím původních odrůd vyjadřují veškerou krásu regionu a citlivost pracovních postupů. Ruční sběr hroznů, použití autochtonních kvasinek, nebo ekologický přístup ve všech fází výroby, jenom dokládá jeho odhodlání vyrobit dokonalý produkt s otiskem svého srdce.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz