Château les Fontenelles, Bergerac AOC rosé

Kód: 310023-000-075
2022
1 hodnocení
226 Kč
Skladem (33 ks)

Francouzské víno Château Les Fontenelles je růžové víno s vůní dužnatého ovoce. Toto suché víno okouzlí příjemnou slaností ve spojení s ovocnou šťavnatostí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžové víno Château Les Fontenelles Bergerac rosé je vyrobené v odrůdové skladbě 60 % odrůdy Merlot a 40 % odrůdy Cabernet Franc. Hrozny vinné révy zrají na vinicích jižně orientovaných se štěrkově jílovitým podloží. Znalosti vinaře a dokonalá péče o vinice dokonale odrážejí ve vínu informace terroiru.

Toto růžové víno zdobí intenzivní růžová barva vyzrálých malin. Vůně je jemná a ve společnosti Dobrá vína nám připomíná tóny červeně dužnatého ovoce. Mezi ně stojí za zmínku jahody, třešně a maliny. Šťavnatá ovocnost tohoto růžového vína se těsně propojuje s příjemnou minerální tóninou, která táhne víno do jemně slané vůně. Tato mineralita se projevuje již výrazněji v chuti a to opět jemnou, příjemnou slaností ve spojení se šťavnatou ovocností vína. Vše spolu dokonale harmonizuje k dokonalosti.

Víno je celkově příjemného charakteru a může být využité jako skvělý doplněk k terasovým sešlostem s letním ovocem nebo jednoduše jako víno k sušeným francouzským nebo italským uzeninám typu Prosciutto San Daniele, Jambon de Bayon nebo Ocitane. Víno dokonale harmonizuje také se zeleninovými saláty, drůbeží, krevetami v různých úpravách, grilovaným masem a samozřejmě neopomeňme širokou škálu polotvrdých sýrů z různých destinací Francie.

Ideální teplota pro servis tohoto růžového vína je 8–10 °C. Vhodnou sklenicí je kalich tulipánovitého tvaru s dostatečnou oxidační plochou. Růžové víno Château Les Fontenelles Bergerac rosé není určené k archivaci. Víno doporučujeme degustovat mladé, v jeho živých projevech. 

Degustujte toto víno do 2 až 3 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Sud Ouest (Jihozápad)
Apelace (podoblast): Bergerac
Barva: Růžové
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Merlot
Producent (výrobce): Château Les Fontenelles
Ročník: 2022
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Château Les Fontenelles na jihozápadě od Bergeracu v obci Saint Julien d´Eymet je rodinné vinařství v péči vinaře Nicolas Bourdila. Vína jsou pravidelně oceňována medailemi a to v rozsahu celé produkce.

Na 28 hektarech vinic s výjimečným terroirem v Bergeracu pěstují odrůdy bílé révy Sauvignon Blanc, Sémillon, Muscadelle a Chenin Blanc. Většina vinné révy je však modré odrůdy Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon a Malbec. Podobnost odrůdové skladby s víny z proslulého Bordeaux není čistě náhodná. Bergerac leží na břehu řeky Dordogne a historicky býval jeho součástí.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz