Château Beau Renard Terrasses du Larzac AOP

Kód: 210525-000-075
2020
Neohodnoceno
Značka: Vellas
539 Kč
Skladem (11 ks)

Francouzské víno vinařství Beau Renard je vyrobené z odrůdy Grenache Noir, Syrah, Cinsault. Suché víno příjemně kořeněné s vláčnými taniny a lehkou mineralitou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Château Beau Renard Terrasses du Larzac AOP je vyrobené v odrůdovém poměru odrůdy Grenache Noir, Syrah, Cinsault. Vinařství Château Beau Renard patří do vinařského regionu Languedoc Roussillon na jihu Francie. Apelace Terrasses du Larzac se nachází severozápadně od Montpellier a vinice pokrývají úpatí náhorní plošiny Larzac. Podloží obsahuje břidlice, klima je tu horké středomořské a vyrábějí se tu jen červená vína z klasických červených odrůd jižní Francie.

Toto červené francouzské víno zdobí brilantní rubínová barva s krásnou intenzitou a fialovými odlesky, v buketu často dominují vůně typické křoviny z jižní Francie garrigue. Chuť je svěží, vyvážená, kořeněná s příjemnými taniny. Dále rozpoznáváme zralé červené ovoce a příjemnou mineralitu.


Toto červené víno se dobře snoubí s grilovaným masem, hovězími steaky, nebo pomalu pečeným jehněčím masem. Při přípravě pokrmů používejte čerstvě mletý pepř a zauzenou mořskou sůl. Maso servírujte samotné v doprovodu kvalitních francouzských hořčic, olivového oleje a černých oliv, nebo jako komplexní pokrmy s omáčkou.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je velký kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno doporučujeme dekantovat, nebo nechat delší dobu nadechnout v otevřené láhvi.

Červené víno Château Beau Renard Terrasses du Larzac AOP můžete archivovat 5-10 let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Terrasses du Larzac
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cinsault, Grenache Noir, Syrah
Producent (výrobce): Château Beau Renard
Ročník: 2020
Objem: 0,75 l

Vignobels Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz