Château Beau Renard, Languedoc Rosé AOP

Kód: 310036-000-075
2021
Neohodnoceno
Značka: Vellas
399 Kč
Skladem (21 ks)

Francouzské víno Beau Renard je růžové víno vyrobené z odrůd Grenache Noir a Cinsault. Suché víno krásně živé a ovocné s lehkým nádechem koření a jemné minerality.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžové víno Château Beau Renard Languedoc Rosé AOP je vyrobené v odrůdovém poměru odrůdy Grenache Noir a Cinsault. Vinařství Château Beau Renard patří do vinařského regionu Languedoc Roussillon na jihu Francie. Jejich vinice se nachází severozápadně od Montpellier na úpatí náhorní plošiny Larzac. Podloží obsahuje břidlice, klima je tu horké středomořské a vyrábějí se tu jen vína z klasických červených odrůd jižní Francie.

Toto růžové francouzské víno zdobí světle růžová barva, v buketu dominují ovocné vůně a typické křoviny z jižní Francie garrigue. Chuť je svěží, ovocná vyvážená, lehce kořeněná. Dále rozpoznáváme zralé červené ovoce a příjemnou mineralitu.


Toto růžové víno se skvěle snoubí s rybími pokrmy, saláty, ale hodí se i jako osvěžující aperitiv. Můžete ho servírovat i k lehkým středomořským pokrmům s čerstvými bylinkami, olivovým olejem a s čerstvými sýry.


Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 10–12 °C. Vhodnou sklenicí je velký kalich s dostatečnou oxidační plochou.


Růžové víno Château Beau Renard Languedoc Rosé AOP není určené k archivaci, ale můžete ho skladovat ve vinném sklepě do 3let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (podoblast): Languedoc
Barva: Růžové
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Cinsault, Grenache Noir
Producent (výrobce): Château Beau Renard
Ročník: 2021
Objem: 0,75 l

Vignobles Vellas

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vznik rodinného podniku Vognobles Vellas sahá až do roku 1929 v jižní Francii. Rodina vždy udržovala úzký vztah k přírodě a kromě pěstování vinné révy se starala o chov býků, koní, pěstovala obiloviny a olivovníky. Do svých vín se snaží vtisknout jedinečnou charakteristiku tamního terroiru.

Nicolas Vellas přišel s novým impulsem a podařilo se mu rozšířit vinice na úctyhodných 330 hektarů. Většina těchto pozemků je obhospodařována ekologicky, s úctou k zemi a životnímu prostředí. Díky neustálé práci na vinici se daří sbírat hrozny zdravé a v optimálním stupni zralosti.

Cílem Nicolase Vellase je produkovat vína s respektem k odrůdovým projevům, s otiskem terroiru a to díky mistrovskému přístupu jednotlivých vinařů s velkým srdcem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz