Pessac Léognan - víno

3 položek celkem
Láhev bílého vína Château Lespault Martillac, Pessac Leognan blanc
2017
945 Kč

Francouzské víno Château Lespault Martillac je bílé víno s vůní exotického ovoce, dřeva a vanilky. Toto suché víno má šťavnatou texturu a dlouhou perzistenci.

Kód: 110134-017-075
Láhev bílého vína Château Carbonnieux, Pessac Léognan Grand Cru Classé blanc
2015
1 225 Kč

Francouzské víno Château Carbonnieux Pessac Léognan Grand Cru Classé je bílé víno paletou ovocných nuancí. Toto suché víno působí vyváženě se slanou dochutí.

Kód: 110001-015-075
Láhev bílého vína Château Smith Haut Lafitte, Pessac Leognan Grand Cru Classé
2006
2 204 Kč

Francouzské víno Château Smith Haut Lafitte Pessac Leognan Grand Cru Classé je bílé víno impulzivního aroma. Toto suché víno působí uceleným chuťovým dojmem.

Kód: 110079-006-075

AOC Pessac Leognan [pesa leoňa] je apelací patřící do věhlasné oblasti Bordeaux [Bordó] a konkrétně její podoblasti AOC Graves. Rozkládá se na západě Francie v těsné blízkosti města Bordeaux, nedaleko mohutné řeky Garonny. Apelace AOC Pessac Leognan má jen 1 610 ha vinic. 75 % celkového objemu vín vyprodukovaných v této apelaci je určeno pro celosvětový export.

V apelaci AOC Pessac Leognan se smějí produkovat červená vína 80 % i bílá vína 20 %. Pro červená vína se tu pěstují oblíbené odrůdy Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot, dokonce i Petit Verdot a Malbec. Pro bílá vína byly vysázeny odrůdy Sauvignon Blanc, Sémillon a Muscadelle.

Klimaticky nelze opomenout blízkost Atlantského oceánu. Pro vinifikaci červených i bílých vín jsou typické dřevěné sudy z francouzského dubu a většina vín se doporučuje pít až po 5 letech zrání a dokonce jsou vhodná i pro delší archivaci. Bílá vína z apelace Pessac Leognan při použití francouzského dubu získávají bohatou aromatičnost.

Z hlediska francouzské vinařské klasifikace apelace AOC Pessac Leognan vychází s klasifikace AOC Graves.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení