Bordeaux - Dobravina.cz

Bordeaux [bordó] je vinařská oblast na jihozápadě Francie a řadí se mezi nejznámější vinařské oblasti na světě s produkcí těch nejkvalitnějších vín. Bordeaux je situováno na západním pobřežím Atlantického oceánu kolem řek Garonna a Dordogne, které společně ústí do řeky Gironde.

Bordeaux je proslulé výrobou červených vín z odrůdy Merlot, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot. Povolené odrůdy pro výrobu bílého vína jsou Sémillon, Sauvignon Blanc a Sauvignon Gris. Ta nejkvalitnější vína z Bordeaux jsou suchá, středně plná vína. Výjimku tvoří sladká vína z apelace Sauternes, vyrobená z botrytických hroznů a jejich charakteristická sladká chuť je nezaměnitelná. Oblast Bordeaux se dále dělí na několik podoblastí a apelací.

Bordeaux klasifikace vychází z historického dělení a má svá přísná kritéria. Z nejlepších apelací vinařské oblasti Bordeaux můžeme jmenovat Médoc, který přináší jemná a stálá vína, Pomerol, odkud pochází to nejznámější a nejlepší víno na světě, z vinařství Château Petrus, nebo třeba Saint Émilion s jeho dokonale harmonickými víny.

Navigace

Produkty 1-15 z 52

Stránka
na stránce
Nastavit sestupně

Produkty 1-15 z 52

Stránka
na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.