Sekt Cuvé Riesling Brut Vinařství Obelisk

Kód: 356001-000-075
2021
Neohodnoceno
425 Kč
Skladem (5 ks)

Sekt žlutě zelenkavé barvy doplněné jemným perlením. Ve vůni nalezneme pomelo a mandarinku doplněné lehkou květinovou linkou. Chuť kombinuje zelené jablko a přezrálé citrusy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Alkohol
12,00 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z viniční trati Hintertály a jedná se o spojení Ryzlinku rýnského a vlašského. Lisováním celých hroznů vznikl voňavý mošt, který se po primární fermentaci vyznačoval ovocitostí a skvělou kyselinou.

Slovo technologa

Sekt kategorie brut vyrobený asambláží toho nejlepšího z viniční trati Hintertály. Citrusovo-jablečná linka, pikantní kyselina a skvělé perlení z něj dělá jedinečného společníka pro jakoukoliv slavnostní chvíli.

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant a ostatní
Země původu vína: Morava (Česko)
Oblast: Morava
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Riesling (Ryzlink rýnský), Welschriesling (Ryzlink vlašský)
Producent (výrobce): Vinařství Obelisk
Ročník: 2021
Země výrobce: Česko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Inspirací bylo majiteli Vinařství Obelisk Františku Fabičovicovi období kulturního rozkvětu starověké řecké a římské civilizace, historiky označované jako antika.

Vinařství Obelisk ideově navazuje na práci Lichtenštejnů a obnovu krajiny v meandrech řeky Dyje v majitelově Oboře Obelisk i na, na tehdejší dobu pokrokovou, vinařskou tradici, jež je spjatá s tímto šlechtickým rodem a s Valticemi.

„Víno je jako život. Krásné, vášnivé, smyslné, ale někdy i trpké a nelítostné. Provádí nás jeho úskalími, je němým svědkem všech důležitých událostí v něm. Obsáhne všechny lidské smysly a touhy. Je poesií pro chuťové buňky a balzámem pro duši. Pro neopakovatelnou cestu života. Proto Vinařství Obelisk.“


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz