Rully AOC blanc 1,5l

Francouzské víno Rully z produkce vinařství Michel Briday je bílé víno z odrůdy Chardonnay. Toto suché víno působí šťavnatě a jeho textura je velmi minerální. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Rully
Producent (výrobce): Domaine Stephane Briday
Odrůda (-y): Chardonnay
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2009
Objem: 1,5 l
1 195,00 Kč 987,60 Kč
Skladem
SKU
110211-009-150
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Rully z produkce vinařství Domaine Michel Briday je vyrobené z odrůdy Chardonnay z apelace Rully ve vinařském regionu Burgundsko. Velikost balení s objemem 1,5 l je vhodným společníkem rodinných oslav, nebo jako krásný dárek.

Víno zdobí slámově tmavá žlutá barva. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme intenzivní vůni žlutých broskví a manga. Chuť je suchá a šťavnatá s velmi minerální texturou a jemným dotekem dřevitých podtónů díky zrání tohoto bílého vína na dubovém sudu typu barrique. Víno má dlouhou chuťovou perzistenci, která ohromí i náročné milovníky vín.

Toto bílé víno servírujte s pokrmy z kvalitního drůbežího masa, ryb a mořských plodů. Víno se dobře snoubí i s ušlechtilými sýry servírovanými s křupavou bagetkou a mangovým čatní.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–13 °C. Vhodnou sklenicí je větší burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Rully můžete archivovat až 10 let. Víno umí nadchnout i náročnějšího milovníka burgundských vín.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Rully AOC blanc 1,5l
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.