Reuilly AOC Saint Vincent, Pinot Gris

Kód: 310009-000-075
2021
Neohodnoceno
389 Kč
Skladem (57 ks)

Francouzské víno Reuilly Saint Vincent je růžové víno z odrůdy Rulandské šedé. Toto suché víno má ovocnou texturu s nižší kyselinou a základy pevných tříslovin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Růžové víno Reuilly Saint Vincent je složeno jednou odrůdou, kterou je Pinot Gris. Tím, že odrůda Rulanské šedé není běžně pěstovaná v apelaci Reuilly, je toto růžové francouzské víno vlastně raritou.

Použitím odrůdy Rulandské šedé se docílilo světle růžové barvy vína, která si v odstínech nese až barvu světle lososovou. Víno působí jiskrně a již na první pohled je zřejmé, že jde o mladé víno. Vůně použité odrůdy se ve víně nezapře. Čekejte vůni ovocnou, plnou hroznů s jemnými tóny hrušek, malin a lesních jahod. Minoritní podíl na aroma zastupuje i koření. Vzhledem k původu vína z centrálního masivu regionu Vallée de la Loire, Vás bude bavit mineralita tohoto vína. Celková chuť Pinot Gris zůstane vždy trochu ovocnější s nižší kyselinkou. Použitá předfermentace za studena nám do vína uvolní trochu barviv, zároveň trochu taninů, které nám v chuti udělají oporu tanické textury. Víno je suché. Minerální slanost vína z Loáry nám otevírá bránu do velké gastronomie.

Račí pěnu, teriny, humry, nebo mořské plody bude doprovázet právě ta jemná slanost vína. Celková textura vína nám dovolí kombinace s aromatickými potravinami, jako je řapíkatý celer, libeček, nebo koriandr. Nesmíme zapomenout na svět vyzrálých sýrů. Vzhledem k odrůdě Pinot gris, se budeme pohybovat především ve světě kravského mléka.

Ideální teplota pro servis vína je rozmezí 10–12 °C. Při degustaci ve společnosti Dobrá vína volíme raději menší sklenici, na základě našich subjektivních pocitů. Tohle víno je hra, kterou můžeme ovšem hrát i ve velkém balónu.

Šťavnatost a hladkost vína ho předurčuje ke konzumaci do čtyř let od sklizně hroznů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Reuilly
Barva: Růžové
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Gris (Rulandské šedé)
Producent (výrobce): Domaine Charpentier
Ročník: 2021
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Reuilly AOC Saint Vincent, Pinot Gris

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine Charpentier je rodinné vinařství ve francouzském Reuilly v údolí řeky Loiry. Vinařství vzniklo v roce 1980 pod rukou François Charpentiera. Jeho synové Jean-Baptiste a Géraud, kteří pracují ve vinařství od roku 2008, jdou ve šlépějích svého otce a snaží se o produkci kvalitního bílého vína s důrazem na terroir Reuilly.

Vinařství se rozkládá na 15-ti hektarech. Nejčastěji pěstovanou odrůdou je Sauvignon Blanc, s jeho typickými chuťovými projevy. Další odrůdy jsou, Pinot Gris (Rulandské šedé) a Pinot Noir (Rulandské modré), které jsou také pěstovány podle udržitelného vinařství, aby respektovaly životní prostředí, rodinné tradice a přesvědčení. Od sklizně v roce 2014 ve vinařství Charpentier vinifikovali své víno v novém vinařství s modernějšími a účinnějšími termoregulačními nádobami z nerezové oceli, které umožňují vyrábět víno, podle rodinných zvyklostí, vždy co nejblíže k tradicím a vyjádřením použitých odrůd.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz