Pinot Blanc Alsace AOC Domaine Jérôme Meyer

Kód: 110395-000-075
Tip 2018
Neohodnoceno
399 Kč
Skladem (38 ks)

Francouzské víno Pinot Blanc z alsaského vinařství Jérôme Meyer je bílé víno s jemnými ovocnými a květinovými doteky v aromatice. Suché víno elegantního stylu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Pinot Blanc AOC Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer je vyrobené z odrůdy Pinot Blanc, s projevy svěžích kyselin. Odrůda Pinot Blanc je typická pro Alsasko a řadí se tu mezi suchá svěží vína. Vinice se nachází v severním cípu Alsaska, ve vinařské vesnici Blienschwiller, nedaleko Obernai a jejich celková rozloha je 8 ha. Rodinné vinařství Domaine Meyer se předává z otce na syna již od roku 1708. Od roku 2006 vede vinařství Jérôme, který sbírá ocenění za svá vína na různých vinařských soutěžích a výstavách a úspěchy slaví i jako degustátor.


Barva tohoto francouzského bílého vína je světle žlutá. Vůně je svěží jemně ovocnými a květinovými tóny. Ve společnosti Dobrá vína jsme ve vůni objevili broskev, jablko, čerstvé hrozny i bílé květy. V chuti tohoto Rulandského bílého se projevuje elegantní svěžest s jemností, lehkostí a příjemnou nasládlostí. Jedná se o velmi příjemné suché a svěží alsaské víno.


Toto Rulandské bílé (Pinot Blanc) můžete servírovat rybami, s dušeným drůbežím a bílým masem, ale i s vaječnými pokrmy jako vaječná omeleta nebo quiche (francouzský slaný koláč). Toto francouzské bílé víno se také dobře snoubí se sýry typu Tomme de Savoie, Saint-Nectaire nebo Chaource. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto svěží lehké alsaské víno k terině z uzeného pstruha nebo králičímu pâté na čerstvé bagetě.

Ideální teplota pro servis tohoto francouzského bílého vína je 9 °C. Vhodná sklenice na víno je sklenice ve tvaru menšího kalicha s objemem 400 ml.

Bílé víno Pinot Blanc AOC Alsace z vinařství Domaine Jérôme Meyer doporučujeme konzumovat 3- 5 let, aby Vám přineslo co nejvíce čerstvých a šťavnatých zážitků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Alsace
Apelace (podoblast): Alsace AOC
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Producent (výrobce): Domaine Jérôme Meyer
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Jérôme Meyer se nachází uprostřed Alsaska ve vesničce Blienschwiller, kde Jérôme  navazuje na rodinnou tradici. Vinice zdědil jako 15 letý chlapec, a proto je 10 let pronajímal, aby je od roku 2005 plně převzal pod svá křídla. Díky jeho odhodlání si mezi alsaskými vinaři vydobyl silnou pozici.

Jérôme  obhospodařuje 8ha vinic na kterých vyrábí autentická vína, která prostřednictvím původních odrůd vyjadřují veškerou krásu regionu a citlivost pracovních postupů. Ruční sběr hroznů, použití autochtonních kvasinek, nebo ekologický přístup ve všech fází výroby, jenom dokládá jeho odhodlání vyrobit dokonalý produkt s otiskem svého srdce.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz