Côtes du Jura AOC, Rubis, Domaine Mouillard Jean-Luc

Kód: 210264-000-075
2019 2020
Neohodnoceno
545 Kč
Skladem (9 ks)

Červené víno Rubis, Côtes du Jura z odrůd Trousseau, Pinot Noir a Poulsard je svěží lehké víno postavené na minerálních základech, s příjemným ovocným projevem čerstvého ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Rubis, Côtes du Jura z malého vinařství Domaine Mouillard Jean-Luc je vyrobené z odrůd Trousseau, Pinot Noir a Poulsard. Vinice se nacházejí v apelaci Côte du Jura ve francouzském regionu Franche Comté, v sousedství slavné vinařské oblasti Burgundsko. Svěží kontinentální klima je ovlivněné pohořím Jura, což je již podhůřím Alp se zalesněnými kopci a divokými vodními toky s velkým množstvím vodních srážek. Franche Comté se nachází mezi Burgundskem a Švýcarskem, jižně od Alsaska. Nebezpečím jsou zde jarní mrazy, které mohou výraznit snížit objem sklizených hroznů jako v roce 2017 a 2019. Pěstují se zde i unikátní vinné odrůdy jako Savagnin, Trousseau a Poulsard a vyrábějí se tu i slámová vína (vin de paille), fortifikovaná vín jako Macvin a cremanty (sekty). V podloží převládá vápenec a jíly. Ve vinifikaci převládá zrání v dřevěných sudech.


Barva tohoto francouzského vína je rubínová. Vůně je příjemně ovocná a minerální. Chuť vína je suchá, svěží, lehká, lze rozeznat červené bobulové ovoce. Víno působí čerstvě a ovocně.


Toto červené víno se skvěle snoubí s místními uzenými vepřovými klobásami, s pečeným a grilovaným masem a s kravskými sýry alpského typu. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili vepřové nebo králičí pâté.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 14–15 °C. Vhodnou sklenicí je velký burgundský kalich s plochým dnem a minimálním objemem 650 ml.

Červené francouzské víno Rubis, Côtes du Jura z vinařství Domaine Mouillard Jean-Luc doporučujeme degustovat od druhého roku sklizně hroznů. Toto červené víno není určené k dlouhodobé archivaci, nicméně ho můžete nechat ve Vašem sklepě 2–4 roky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Jura
Apelace (podoblast): Côtes du Jura
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré), Poulsard, Trousseau
Producent (výrobce): Domaine Mouillard Jean-Luc
Ročník: 2019, 2020
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Domaine Mouillard Jean-Luc je rodinné vinařství vlastnící 11 ha vinic ve 3 apelacích v rámci regionu Franche Comté. Jedná se o apelaci Côtes du Jura, v Château-Challon a  L´Etoile. Jejich vína zrají ve sklepě z 16. století. 

Vinice se nacházejí v apelaci Côte du Jura ve francouzském regionu Franche Comté v sousedství slavné vinařské oblasti Burgundsko. Apelace Côtes du Jura vznikla již v roce 1937 na bílá a červená vína a dodnes 70% produkce tvoří bílá vína. Svěží kontinentální klima je ovlivněné pohořím Jura, což je již podhůřím Alp, zalesněnými kopci a divokými vodními toky s velkým množstvím vodních srážek. Franche Comté se nachází mezi Burgundskem a Švýcarskem, jižně od Alsaska. Nebezpečím jsou zde jarní mrazy, které mohou výraznit snížit objem sklizených hroznů jako v roce 2017, 2019 a 2021.  Pěstují se zde i unikátní vinné odrůdy jako Savagnin, Trousseau a Poulsard. Vyrábějí se tu i slámová vína (vin de paille), fortifikovaná vína jako Macvin a Crémanty (šumivá vína vyrobená tradiční metodou). V podloží převládá vápenec, jíly a šedé slíny.

Ve vinifikaci převládá zrání v dubových sudech.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz