Chablis 1er Cru Vaillons 1,5l, Domaine de Chaude Ecuelle

Kód: 110125-000-150
2019 1,5 l
Neohodnoceno
1 589 Kč
Vyprodáno

Chablis 1-er Cru Vaillons je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay v Burgundsku. Toto suché víno má příjemnou květinovou vůni s jemnými doteky ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno Chablis 1-er Cru Vaillons z produkce malého vinařství Domaine de Chaude Ecuelle je vyrobené z odrůdy Chardonnay. Tyto staré vinice se nacházejí v apelaci Chablis v Burgundsku. Konkrétně se jedná o levý břeh řeky Serein. Věk vinné révy přesahuje 60 let a je pěstovaná na hlinitě vápencovém podloží, ve kterém je mnoho fosilií a zkamenělých ústřic, které dokládají přítomnost slané mořské vody. Vinice jsou zařazeny v jakostní kategorizaci Premier Cru.

Barva tohoto Chablis je světle žlutá, se zelenkavými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme nádherou květinovou vůni bílých květů, která působí nerušivě a příjemně se prolíná s ovocným aroma. Chuť tohoto bílého vína je suchá, stojí na minerálním základu, který v dlouhé dochuti odkrývá jemné kořenité tóny.

Víno se dobře snoubí s mořskými rybami, mořskými plody a některými úpravami vepřového masa. Při přípravě pokrmů používejte čerstvé byliny, jemné koření, nebo citrusy. Víno můžete servírovat také se středně vyzrálými sýry.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12–14 °C. Vhodnou sklenicí je velký burgundský kalich s plochým dnem a minimálním objemem 650 ml. Víno doporučujeme degustovat od druhého roku sklizně hroznů.

Toto bílé víno můžete nechat ve Vašem sklepě po dobu 4–8 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (podoblast): Chablis
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Producent (výrobce): Domaine de Chaude Ecuelle
Ročník: 2019
Země výrobce: Francie
Objem: 1,5 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Domaine de Chaude Ecuelle je malé francouzské vinařství ve velmi prestižním regionu Chablis. Vína z Chablis patří mezi nejznámější bílá vína na světě. Vyrábí se výhradně z oblíbené odrůdy Chardonnay a vyznačují se velmi minerálním charakterem a čistým projevem odrůdy Chardonnay, pro který jsou vyhledávaná mnohými milovníky dobrých vín. Vinice Chablis se nacházejí v Burgundsku, asi 200 km jižně od Paříže

Domaine de Chaude Ecuelle vyrábí bílá vína s respektem k přírodě, tradičními postupy pěstování révy i výrobními postupy, které dědí z generace na generaci. Proto jsou vína krásně plná a dokonale odrážejí tamní terroir. Půdy na vinicích obsahují mnoho fosilií, včetně několika malých ústřic, které svědčí o dávné přítomnosti slané vody. To bezpochyby vysvětluje, proč tamním terroirům dodávají vína Chablis minerální jódový charakter, který je tak vhodný pro doprovod mořských plodů nebo ryb.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz