Amarone della Valpollicela DOC, Romano dal Forno

Kód: 220396-000-075
2000
Neohodnoceno
8 995 Kč
Vyprodáno
Italské víno Amarone della Valpolicella je červené víno vyrobené z hroznů, které sesychají víc než 90 dní. Toto suché víno velmi koncentrované a komplexní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italské červené víno Amarone della Valpolicella je vyrobené v odrůdovém složení 60 % odrůdy Corvina, 20 % odrůdy Rondinella, 10 % odrůdy Croatina a 10 % odrůdy Oseleta. Nacházíme se v oblasti Veneto, tedy v regionu Benátek. Hrozny se sklízejí koncem září, následně se nechávají více jak 90 dní sesychat a až poté se lisují. Po skončení základních fermentačních procesů se nechává zrát 24 měsíců v barikových sudech a v láhvi dalších 36 měsíců.

Barva tohoto červeného vína je granátová. Na první pohled vypadá víno krásně živě a jiskrně. Ve vůni rozpoznáváme tóny jahodových a malinových marmelád. Víno působí velmi sametově. Tóny koření, bylinek, tabáku a doteky kůže z tohoto červeného vína dělají opravdový degustační zážitek. Chuť tohoto vína nás ve společnosti Dobrá vína naprosto uchvátila. Je koncentrovaná se 17 % objemu alkoholu a působí velmi harmonicky a komplexně.

Toto červené víno můžete párovat s jehněčím i hovězím masem. Používejte různé druhy hub, včetně lišek, smržů i lanýžů. Chutě se nádherně propojí a dodají Vašemu servírovanému menu jistou eleganci.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Pro servis zvolte veliký kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno si zaslouží dekantaci, případně dostatečně dlouhý čas v otevřené láhvi.

Amarone della Valpolicella od producenta Romano dal Forno můžete archivovat až dvacet let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Země původu vína: Itálie
Oblast: Veneto
Apelace (podoblast): Valpolicella
Barva: Červené
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Corvina, Rondinella, Croatina, Oseleta
Producent (výrobce): Romano dal Forno
Ročník: 2000
Země výrobce: Itálie
Objem: 0,75 l

Amarone della Valpollicela DOC, Romano dal Forno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz