Weinviertel - víno

AOC Sauterne [sotern] je velmi prestižní apelací patřící do vinařské oblasti Bordeaux a současně je tou nejslavnější apelací produkující dezertní sladká bílá vína na světě. Rozkládá se na západě Francie nedaleko od města Bordeaux.

V apelaci AOC Sauterne se smějí produkovat pouze bílá dezertní sladká vína za pomoci ušlechtilé botrytické plísně, díky níž se odpařuje voda z hroznů, které zůstávají na keřích. V hroznech tak vzniká koncentrovaný sladký mošt. Sklizeň probíhá postupně jako bobulový výběr a samozřejmě ručně. Pro tato dezertní vína jsou vysázeny odrůdy Sémillon, Sauvignon Blanc a Muscadelle. Pro výrobu těchto sladkých vín je třeba unikátního klima, které prospívá této zvláštní ušlechtilé botrytické plísni.

Většina sladkých bílých vín Sauterne může být určena i k archivaci, i když během archivace se změní jejich charakter. Z vůně a chutě čerstvého ovoce, postupně převáží chuť a vůně kandovaného a konfitovaného ovoce. Barva sladkých vín Sauterne je krásně zlatá.

1 položek celkem
Láhev bílého vína Grüner Veltliner Premium Haindl Erlacher
2019
666 Kč

Rakouské víno Grüner Veltliner Premium je bílé víno rafinovaných chutí. Toto suché víno si zamilujete díky jeho ovocnosti, kořenitosti a mineralitě.

Kód: 150005-019-075

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz